האוזניות שנולדו למי שרוצה לשמוע קייטי פרי ברכבת

Noisehush i7 אולי מגיעות מיצרן אלמוני, אבל הן יכולות להתאים לחובבי פופ בזכות המחיר הסביר והסאונד המאוזן; רק לא ברור למה סוללות AAA, למה?

גד גניר
גד גניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גד גניר
גד גניר

הכירו את Noisehush, יצרן אלמוני יחסית בישראל, אשר עשה לאחרונה עלייה, ומציע מגוון דגמי אוזניות רגילות ואוזניות אלחוטיות.

אחד מהדגמים של היצרן Noisehush i7, אוזניות חוטיות עם מנגנון אקטיבי לסינון רעשי רקע. לחלקכם זה יישמע מובן מאליו, אך עבור אלו שלא, חשוב להבדיל בין שני סוגי טיפול ברעשים באוזניות: בידוד רעשים – מושג באופן פאסיבי, כלומר, אוזניות המקיפות את האוזן ואוטמות אותה לרעשים מבחוץ. סינון רעשים מבוצע ע"י השמעת צליל בתדר קבוע המנטרל רעשים קבועים אחרים בסביבה (כמו רעשי מזגן, מנוע אוטובוס, וכו').

ההתנסות שלי עם ה-i7 החלה עם בעיה לוגיסטית. מסתבר שהן דורשות זוג סוללות AAA  המספקות את הכוח הנדרש למנגנון סינון הרעשים. מאחר וכמעט כל מוצר שיש לי בבית החל מהעשור הראשון של המאה ה-21 הוא נטען ולא עובד על סוללות סטנדרטיות, התחלת הבדיקה נאלצה להתעכב עד שאתארגן על סוללות שכאלו. ייתכן ש-Noisehush בחרו בפתרון של סוללות סטנדרטיות על מנת להוזיל את העלות של האוזניות, אך בשבילי, כמשתמש, זו היתה התחלה מעט מרגיזה. הנחמה היחידה כאן היא שניתן לעשות שימוש באוזניות גם כאשר מנגנון סינון הרעשים לא עובד, אם כי הסאונד נשמע סגור ועמום, אך לזאת נגיע בהמשך.

פתחתי את האריזה. בתוכה חיכו לי האוזניות בתוך נרתיק מהודר. בנוסף, בתוך הנרתיק חיכו לי גם מתאם לשקע אוזניות רחב (1/4"), מתאם לשקע אוזניות כפול שניתן למצוא במטוסים, וכבל בעל חיבורי 3.5 מ"מ בשתי קצותיו, עם מיקרופון ולחצן עליו שנועדו לשלוט על העברת השירים ועל מענה לשיחה.

אני חייב להודות שה-Noisehush i7 נראות במציאות טיפה פחות טוב מבתמונות. העיצוב שלהן פשוט מדי לדעתי, והחומרים נראים זולים, אך לא נתקלתי בבעיות של עמידות בתקופה הקצרה בה הן שהו אצלי. האמת שההיפך הוא הנכון, מנגנון הרחבת הקשת מעניק תחושה עמידה ואמינה, הריפוד של החלק העליון של הקשת היה נעים למגע בעורף, וכריות האוזניות מקיפות את האוזן, אוטמות אותה לרעשים מבחוץ, ולא גרמו לי להזיע. הלחצנים עצמם מגושמים: מפסק ההדלקה והכיבוי, נורת הלד הכחולה וחוגת הווליום (חוגה! לא כפתורים!) מרגישים כאילו אנחנו שוב בשנות ה-90 או לכל היותר תחילת המילניום נוכחי. ה-Noisehush i7 אינן מתקפלות, אך ניתן לסובב את האוזניות עצמן בזוית של 90 מעלות.

הנחתי אותן על האוזניים. גם מבלי להדליק את מנגנון סינון הרעשים, רוב הרעש מבחוץ לא הצליח לחדור את מבנה ה-Over The Ear של האוזניות האלו (מבנה דומה לזה של ה-Philips SHB7000 וה-Superlux HD330אותן בדקתי במסגרת הבלוג). כריות האוזניות מקיפות בצורה יסודית את האוזן. הדלקתי את מנגנון סינון הרעשים, ואכן, לא שמעתי כלום, אפילו לא את הזמזום של המערכת הזאת. למען האמת, מרגע שהדלקתי את מנגנון סינון הרעשים, רעש המזגן במשרד אכן נעלם.

התחלתי להאזין למוזיקה באוזניות. באסים אינם הצד החזק של ה-Noisehush i7. מצד שני, הם גם לא ממש הצד החלש שלהן. למען האמת הסאונד שלהן נשמע מאוזן ורגוע, והן מצטיינות בעיקר בתחום הגבוה של הצלילים ופחות בתחום המיד. יחסית היה יותר כיף להאזין באמצעותן לפופ, מאשר לשירי רוק עם דיסטורשנים חזקים. כאשר המנגנון לסינון רעשים פעל, הסאונד נשמע פתוח ורחב. כאשר כיביתי אותו, הצליל נשמע חסום וסגור.

בזמן שהמוזיקה נשמעה, באמת לא שמעתי כלום, למעט דיבורים בקול רם של ממש מצד האנשים שיושבים לידי ואמורים לעבוד במקום לדבר בקולניות. כל רעש רקע, כדוגמת המזגן, נעלם לחלוטין. נקודת הייחוס שלי ליעילותו של מנגנון סינון הרעשים היא מנגנון דומה ב-Beats Studio Wireless עליהן סיפרתי לכם לפני קצת יותר משבוע. למרות שמדובר באוזניות ברמות מחיר שונות לחלוטין, העדיפות של ה-Beats היתה מינורית. לאור העובדה שה-i7 עולות רבע מה-Beats זה בהחלט מובן ומתקבל על הדעת.

מחירן המומלץ לצרכן של ה-i7 עומד על 399 ש"ח, מחיר זול יחסית לאוזניות עם מנגנון סינון רעשים אקטיבי. עם זאת, לא בטוח שהמנגנון הזה אכן מצדיק את ההשקעה באוזניות הספציפיות האלו. אוזניות עם מנגנון אקטיבי לסינון רעשים מיועדות למי שזקוק לניתוק מרעשים סטטיים מבחוץ, ויכול להתאים מאוד עבורכם אם אתם נוהגים להאזין למוזיקה באוטובוס/רכבת בדרך לעבודה, או בסביבה שיש בה מזגן רועש, רחש של דיבורים (בעוצמה סבירה) או רעשים קבועים אחרים. אם אתם נוהגים להאזין למוזיקה בסביבה שקטה יחסית, ייתכן ותוכלו למצוא אוזניות המספקות סאונד כיפי ואיכותי יותר, ללא המנגנון הזה, במחיר דומה או אפילו זול יותר.

התפרסם לראשונה בחפיצים האוזניות נמסרו לבדיקה ע"י יבואן Noisehush בישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ