בהפרש של שבוע: סמארטפונים שוב סובלים משיבושים בשעון החורף

לאחר שבשבוע שעבר קרה מקרה דומה, גם הלילה השעון במכשירים של חלק מהמשתמשים בארץ דילג שעה אחת אחורה, שלושה שבועות לפני הזמן

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

לאחר שבשבוע שעבר אירעה תקלה דומה, גם הלילה (ראשון) אירעו שיבושים בשעון החורף בחלק מהסמארטפונים, שהשעונים שלהם דילגו שעה אחת אחורה שלושה שבועות לפני הזמן.

הבעיה נובעת מכך שחלק ממערכות ההפעלה בטלפונים, בטאבלטים ובמחשבים ישנים יחסית עדיין מסונכרנות לפי המועד המתוכנן הקודם של שינוי השעון, ולא מעודכנות במועד כניסת שעון החורף הנוכחי ב-26 באוקטובר.

בשבוע שעבר, לאחר שמשתמשים רבים התלוננו שהשעון בסמארטפון או במחשב שלהם קפץ שעה אחת לאחור שלא בתאריך הנכון, מסרו החברות כי הבעיה נוגעת למכשירים ישנים, והיא לא אמורה לפגוע למשל במכשירי אייפון מדגם 4 ומעלה. עם זאת, ל"הארץ" נודע אז לפחות על מקרה אחד בו אייפון 4 עדכן בטעות את השעה. בנוסף, לא אמורים לסבול מהבעיה גם מכשירי סמסונג גלקסי מדגם 3 והלאה, סדרת הלומיה החל מדגם 520, דגמי HTC ממכשיר ה-M7, ורוב מכשירי ה-LG, החל מדגם L5.

משתמשים שהתעוררו הבוקר עם השעון המבולבל יכולים לבחור לשנות את אזור הזמן שלהם לאתונה, או לשנות את הגדרות הזמן לידניות. יש לעשות זאת בתפריט ההגדרות ותחת הגדרות תאריך ושעה > בחר אזור זמן > לבחור אתונה GMT+3. אחרי המעבר האמיתי לשעון חורף, אפשר להחזיר את הטלפון לאזור זמן אוטומטי או ירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ