300 שקל ויש לכם תחליף לטלוויזיה בחדר השינה

אם אתם אוהבים קמפינג, אם אתם עושים מילואים, ואם אין לכם מקלט בחדר השינה אך אתם עדיין מעוניינים לצפות בשידורי עידן פלוס - יש פתרון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

על ה-Meron (מרון) שמעתי כבר לפני כמה חודשים, אך רק לאחרונה לקחתי אותו להתנסות וחג סוכות הוא הזדמנות מצוינת להכיר גם לכם אותו. מדובר במקלט DVB-T המיועד לשימוש באמצעות טאבלטים וטלפונים סלולריים. במלים אחרות, המרון, המיוצר על ידי חברה ישראלית בשם סיאנו, מאפשר לכם לצפות בשידורי "עידן פלוס" על מסך הטאבלט או הסמארטפון.

אתחיל מהדברים הבסיסיים - איך הוא עובד: ובכן, מדובר באחד החפיצים הפשוטים ביותר שיצא לי להניח את ידיי עליהם. המרון הוא, כאמור, מקלט DVB-T - נייד ואלחוטי. הוא קולט שידורי עידן פלוס, ועל מנת לצפות בהם עליכם להתחבר באמצעות הטאבלט או הטלפון שלכם לרשת האלחוטית שהוא מייצר, ובאמצעות אפליקציה ייעודית (קיימת אפליקציה ל-iOS ולאנדרואיד), ניתן לצפות בשידורי ערוץ 1, 2, 10, 33, 23 וערוץ 99.

למה לקנות את המרון ולא להסתפק בשידורים החיים שמציעות אפליקציות דוגמת חדשות ערוץ 2? הסיבה פשוטה - הן לא באמת מציעות שידור טלוויזיה רציף, אולי רק של מהדורות החדשות. מעבר לכך, שימוש באפליקציות שכאלו מחייב חיבור קבוע לרשת אלחוטית ביתית או שימוש בזבזני במיוחד בחבילת הגלישה שלכם.

המרון. ניתן להתחבר אליו מהסמארטפון או מהטאבלט ממרחק של עד עשרה מטריםצילום: גד גניר

לצורת החיבור האלחוטית אל המרון יש יתרונות וחסרונות. היתרון העיקרי הוא שהטאבלט עצמו לא חייב להיות באזור בו ניתן לקלוט את הטלוויזיה. באזור מגוריי ברעננה היו מאז ומעולם קשיי קליטה של עידן פלוס, אפילו עם אנטנה מוגברת. הפעם הראשונה בה יכולתי לצפות בטלוויזיה באמצעות שידורי עידן פלוס היתה השבוע, כשהצבתי את המרון על אדן החלון בממ"ד, התחברתי באמצעות טאבלט סמסונג גלקסי טאב אס (עליו אספר לכם בימים הקרובים) אל הרשת האלחוטית שלו, וכך צפיתי בשידורים בסלון.

עם מקלטי DVB-T אחרים, כאלו המתחברים פיזית אל המחשב או אל הטאבלט, הייתי צריך לשבת עם המכשיר ממש ליד אדן החלון בממ"ד, או לחילופין למצוא אנטנה עם כבל ארוך מאוד שירוץ ברחבי הבית. הבנתם את הרעיון. את המרון ניסיתי גם עם מכשיר אייפד וגם עם טלפון סמסונג גלקסי אס 4, ובכולם הוא פעל ללא כל דופי.

אם כבר התחלתי לדבר על אנטנות, אז אמשיך ואספר שמרון מגיע עם אנטנה קטנה וטלסקופית. בבית ברעננה האנטנה הזאת לא איפשרה לי לקלוט כלום, והחלפתי אותה באנטנה גדולה יותר (שאינה מוגברת) וזה פתר את הבעיה. בנתניה הצלחתי לקלוט שידורים בצורה רציפה ואיכותית גם עם האנטנה הטלסקופית המצורפת. אל הרשת האלחוטית של המרון ניתן להתחבר ממרחק של עד עשרה מטרים, מה שאומר שבבית ממוצע תוכלו להניח את המרון היכן שתרצו ולהתחבר אליו מכל חדר.

שני החסרונות העיקריים בחיבור האלחוטי של המרון בהחלט מתקבלים על הדעת. הראשון נובע מכך שעליכם להתחבר לרשת האלחוטית של המרון. זה אומר שלא יהיה לכם אינטרנט בטאבלט איתו התחברתם למשך כל זמן הצפייה. להזכיר לכם איך זה בלי אינטרנט? אז ככה: אין מיילים, אין אפליקציות הודעות מיידיות למיניהן, ואם אתם רוצים להפסיק לרגע לצפות בטלוויזיה, להיכנס לפייסבוק ולבשר לכל העולם שאתם מאושרים מהמרון שרכשתם, עליכם קודם להתחבר לרשת אלחוטית אחרת, ועוד.

בנוסף, בגלל שהמרון אלחוטי, הוא פועל עם סוללה שיש לזכור להטעין כל פעם לפני שמתכננים לצפות באמצעותו בשידורים. זה, כאמור, החיסרון השני העיקרי בחיבור האלחוטי שלו. בהקשר זה יש לציין שניתן להשתמש במרון גם בזמן ההטענה.

עוד נקודה שחשוב לשים אליה לב היא שהמרון הוא מכשיר אישי, ורק טאבלט אחד יכול לעשות בו שימוש בכל רגע נתון. לא ניתן להתחבר אליו במקביל מכמה טאבלטים, אפילו אם תכננתם לצפות באותו הערוץ.

מלת המפתח כאן היא "פשוט", וגם האפליקציה ממשיכה את הקו הזה. היא מאפשרת צפייה בשידורים, הקפאה והקלטה שלהם, ומציגה לוח שידורים (EPG). הניווט בתפריטים שלה קל והגיוני, ולאחר הגדרה ראשונית, השימוש במרון קל וזריז. אגב, האפליקציה לאייפד וזו שמתאימה למכשירי אנדרואיד זהות לחלוטין גם ברמה העיצובית וגם ברמת הפונקציונליות.

מחירו של המרון עומד כיום על 299 שקלים. יקר? תלוי אם אתם קהל היעד למכשיר הזה. אני חייב להודות שלא מצאתי בו שימוש קבוע, אך אני בהחלט יכול להצביע על אנשים שעבורם המרון יכול להיות שימושי מאוד: כאלה שיוצאים לקמפינג ולטיולים רבים בשטח, אנשים שעושים יותר מילואים ממני ואין להם שם גישה לטלוויזיה, ואפילו אנשים שאין להם טלוויזיה בחדר השינה, אך עדיין מעוניינים לצפות שם בשידורי עידן פלוס. למי שיושב בסוכה אגב, המרון יתאים מצוין, אם כי לאור מזג האוויר בימים האחרונים, אני חייב להזהיר כי היצרן לא ציין דבר על עמידות במים.

נמסר לבדיקה על ידי המפיץ בישראל YeshGo. פורסם לראשונה בחפיצים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ