גאדג'ט חדש יתרגם לכם את שפת הסימנים

הכיסוי לטאבלט של חברת MotionSavvy יאפשר לכם לנהל שיחה עם אדם אילם; בעוד שהאפליקציה של Transcense תדאג שגם אדם חירש לא ירגיש לבד בחברה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אחד המחסומים העומדים בפני אילמים הוא כמובן הקושי לתקשר באופן טבעי עם הסביבה. רק מיעוט קטן מהאוכלוסייה יודע שפת סימנים, אבל פיתוח חדש מבטיח לגשר את הפער.

כיסוי הטאבלט החדש של חברת MotionSavvy משדך בין טכנולוגיות קיימות  - טאבלט, בקר התנועה Leap Motion וטכנולוגיית Speech To Text - בכדי לגשר על הפער. החברה מבטיחה כי הכיסוי יאפשר לתרגם את שפת הסימנים באופן טבעי בעבור מי שלא דובר אותה ולהיפך.

החברה פתחה בקמפיין מימון המונים באינדיגוגו ביום שלישי, ועד כה היא הצליחה לאסוף יותר מ-4,700 דולר, או 12% מסכום המטרה - 40,000 דולר.

MotionSavvy אינה היחידה שמנסה להשתמש בטכנולוגיית מובייל כדי לסייע לסובלים מלקויות להשתלב בשיחה. חברת Transcense, שגם היא מגייסת כסף באינדיגוגו, פיתחה אפליקציה המאפשרת לאדם חירש לקחת חלק בשיחה קבוצתית, וזאת על ידי הסמארטפונים שברשות המשתתפים.

האפליקציה מתחברת לסמארטפונים של הנוכחים הנוספים, וכך היא מזהה מי הוא הדובר, לאחר מכן היא משתמשת בטכנולוגיית Speech To Text כדי לתעתק את דבריהם ולהציג את הדברים של כל אדם בנפרד באפליקציה של האדם החירש בממשק שנראה כמו צ'ט.

Transcense הצליחה להגיע אתמול לקו היעד שלה באינדיגוגו - 25,000 דולר. נכון להיום היא הספיקה לצבור כ-31 אלף, ויש לה עוד 21 יום עד סוף הקמפיין.

פורסם לראשונה במגזין החיבור

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ