כוס מים ושתי כפות מלח - ויש לכם אור

סטארט אפ מהפיליפינים המציא נורה ייחודית שפועלת ללא צורך בחשמל ומקווה לסייע לפתור את בעיית התאורה באזורים נידחים שאספקת החשמל בהם מוגבלת

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

סטארט אפ צעיר שמגיע מהפיליפינים מבטיח להביא אור לאזורים שסובלים מבעיות באספקת חשמל. חברת SALt (קיצור לתאורה אלטרנטיווית בת קיימא) מציעה מנורה שלא זקוקה לחשמל, דלק או סוללות כדי לפעול, רק לכוס מים ושתי כפות מלח. לחלופין, המנורה יכולה לעבוד גם באמצעות מי ים.

המנורה שפיתחו צמד האחים אייסה ורפאל מיחנו נוצרה מניסיונה של אייסה, מרצה להנדסה, בעבודתה הקודמת בגרינפיס במדינה. "מאז שעבדתי שם, חלמתי ליצור משהו שיוכל לעזור לצמצם את טביעת הרגל הפחמנית, אבל לא היה לי מספיק זמן לחשוב על זה בשל המספר הרב של הפרויקטים שבהם הייתי מעורבת", סיפרה לאתר Core77.

SALt

"יש יותר מ-7,000 איים בפיליפינים, לרובם אין גישה לחשמל, ונפט נהפך למצרך חשוב בבתים בקהילות בפריפריה שמתקיימות ללא חשמל. במקומות כאלה, כל הפעילויות בדרך כלל מסתיימות לפני שהשמש שוקעת".

המנורה שפיתחה בשיתוף עם אחיה, מתבססת על העקרון של תא גלווני, שמייצר חשמל בתגובה הכימית בין מים למלח. השניים מבטיחים כי בשימוש של שמונה שעות ביום, המנורה יכולה להמשיך לפעול במשך חצי שנה מבלי שיהיה צורך להחליף חלקים ממנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ