ביפן מתכננים לדוג מזל"טים מהשמיים

משטרת טוקיו הקימה יחידה ליירוט מזל"טים המצויידת בעצמה ברחפנים נושאי רשתות

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

משטרת טוקיו מקימה יחידה חדשה להתמודדות עם מזל"טים. על פי הדיווחים בתקשורת היפנית, היחידה החדשה תמנע ממזל"טים פרטיים להיכנס לאזורים אסורים בטיסה ותנסה למצוא את מפעיליהם.

לצורך היירוט היחידה תצוייד בכלים משלה, שיצודו את המזל"טים הפרטיים באמצעות רשתות גדולות שאמורות מהם ליפול ולסכן עוברים ושבים על הקרקע. "תקיפות טרור באמצעות מזל"טים עמוסים בחומרי נפץ הן אפשרות", אמר בכיר במשטרה לאסאהי שימבון. "אנחנו מקווים להגן על שירותי חיוניים במחשבה על תרחישי קצה".

היוזמה החדשה היא האחרונה בשורה של ניסיונות להתמודד עם הפופולריות הגואה של כלי הטיס הפרטיים. גופי אכיפת חוק ברחבי העולם מתלבטים כיצד להתמודד עם האתגר שמציבים מזל"טים אזרחיים שהפכו נפוצים מאוד בשנים האחרונות. מקרים חמורים מדווחים כמעט מדי שבוע. רק לאחרונה דווח על ילד שאיבד את עינו עקב התרסקות מסוק, ולפני כמה חודשים דווח על רחפן שחדר לשטח האוויר של נתב"ג.

בשל הסכנות הגוברות מהכלים הפרטיים, החלו לצוץ פיתוחים שנועדו להשבית מזל"טים. בין היתר באמצעות גלי רדיו שימנעו מהמפעיל את המשך השליטה במזל"ט. בנוסף, בארה"ב החליטו לאחרונה לדרוש ממזל"טים רישום של כלי הטיס שלהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ