עודד ירון

מאז שמרטי מק'פליי רכב על אחד ב"בחזרה לעתיד 2", הסקייטבורדים המרחפים (Hoverboard) הפכו לאחד החלומות הגדולים ביותר של האנושות הגיקית, מאז החלום להגיע לחלל ופורנו בתלת מימד. אולם, בעוד שהאנושות כבר הגיעה לחלל, ופורנו כבר הגיע ל-VR, חלום הריחוף אה-לה מרטי מקפליי עדיין רחוק מאיתנו.

אז נכון, יש סרטונים למכביר, וגם הבטחות שבדרך כלל מתגלות כפעלולים יחצ"ניים כמו ה-Slide של לקסוס, או כסתם מתיחות כמו ה-Huvr של "funny or die". אבל ה-Hoverboard תופס את ראש רשימת הלהיטים במכירות חד המולד. זה לא הרחפן שחלמנו עליו, אלא בן דוד של הסגוויי שמתגלגל לו על שני גלגלים בעוד הרוכב עומד עליו זקוף וארשת רצינות מטופשת על פניו (לפחות כשהסוללה לא פורצת בלהבות).

פיתוח חדש בשם ה-ArcaBoard מבטיח שהוא זה שיגשים את החלום ויחולל מהפיכה תעבורתית. זאת כמובן, אם יש לכם לפחות 19,900 דולר מיותרים, ודרך להגיע למחוז חפצכם תוך שש דקות - זמן התעופה המקסימלי כיום. במחוז חפצכם תצטרכו לבלות גם שש שעות ולחכות שה-ArcaBoard ייטען. אבל אל דאגה, אם תרכשו תחנת עגינה בעלות של 4,500 דולר הזמן יתקצר לחצי שעה.

ה-ArcaBoard הוא פרי פיתוח של חברת תעופה וחלל מניו מקסיקו, עם שורשים של ארגון ללא מטרות רווח ברומניה. הרעיון שהודגם בסרטון, הוא ליצור לוח עמוס במדחפים קטנים (36) שיספקו את כוח העילוי הדרוש, ולדברי החברה, זה חתיכת כוח: 272 כוחות סוס.

הפיתוח מעורר הרבה ספקות, ולא רק בגלל ההיסטוריה של הבטחות כוזבות בתחום הריחוף האישי. ב-Engadget כינו אותו Vaporware, או במילים אחרות לופט גשפעטן, וגם ב-The Verge ציינו שלמרות שנראה מהסרטון שהאב טיפוס אכן מרחף, ולא מדובר בפעלולי עריכה, לא נראה שהרוכבים מצליחים לשלוט בו בצורה סבירה, וקשה להאמין שזה מה שיממש את החלום.

אבל אם יש לכם 20,000 דולר מיותרים, ואתם מוכנים לחכות עד אפריל 2016, אתם יכולים לנסות להזמין אחד באתר החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ