דיווח: פייסבוק השביתה במכוון את האפליקציה לאנדרואיד

ההשבתה של האפליקציה אירעה כחלק מניסוי של החברה למצב שבו גוגל תחליט להסיר את האפליקציה שלה מחנות גוגל Play

עודד ירון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עודד ירון

פייסבוק השביתה בכוונה את אפליקציית האנדרואיד שלה, במסגרת ניסוי שנועד להכין את החברה למקרה בו גוגל תחליט להסיר את האפליקציה מהחנות של אנדרואיד, כך דווח באתר The Information.

על פי הדיווח באתר, במסגרת הניסוי שנערך לפני כמה שנים, פייסבוק ביקשה לבחון את הנאמנות והסבלנות של משתמשי אנדרואיד על ידי החדרה מכוונת של באגים, שהביאו לקריסת האפליקציה למשך כמה שעות. עוד דווח כי בניסוי נוסף שערכה החברה במשך שבוע "במדינה קטנה כלשהי" היא הפנתה משתמשים שרצו להוריד את האפליקציה ללינק חיצוני. "אנשים עשו את זה, זה לא היה אסון", צויין בדיווח.

פייסבוק
פייסבוקצילום: רויטרס

למעשה, בפייסבוק שמחו לגלות ששום דבר לא גרם למשתמשים לנטוש את הרשת החברתית. אם האפליקציה לא עבדה, הם עברו להשתמש ברשת החברתית דרך הדפדפן.

בנוסף, ציינו "The Information" שפייסבוק פיתחה דרכים להתמודד עם בעיות נוספות שעלולות לצוץ במקרה של ניתוק מחנות האפליקציות של גוגל. בין היתר, היא הכינה כלים שיאפשרו לה לספק עדכונים לאפליקציה ורכישות מתוך האפליקציה.

הדיווח מעורר לא מעט ביקורת על החברה, שכבר מצאה את עצמה בצרות ב-2014 אחרי שהתברר שערכה ניסויים בניוזפיד של משתמשים כדי לראות אם רגשות "מדבקים גם ברשת".

"הניסוי ביצע מניפולציה במידה שבה אנשים נחשפו לביטויי רגשות בניוזפיד שלהם", הסבירו אז החוקרים במאמר שפרסמו בעקבות הניסוי. "זה בדק אם החשיפה לרגשות הוביל אנשים לשנות את אופי הפוסטים שלהם, ובמיוחד אם חשיפה לתוכן רגשי הוביל אנשים להעלות תוכן שתואם את החשיפה".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ