אפל מזהירה: מיליוני תקעים של מוצריה עלולים לחשמל

החברה הכריזה על מבצע החזרה למיליוני תקעים מסוכנים - תקעים-ספקי כוח שנמכרו עם מכשיריה בכל רחבי העולם בין השנים 2003 ל-2015

ניב ליליאן, מגזין החיבור
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ניב ליליאן, מגזין החיבור

אם רכשתם מוצר של אפל בין השנים 2003-2015 מחוץ לגבולות ארצות הברית, כדאי לכם לקרוא את הידיעה הזו, כי ייתכן שהתקע המקורי שקיבלתם עם המכשיר מעמיד אתכם בסכנת התחשמלות.

אפל הכריזה ביום חמישי על מבצע החזרה של מיליוני תקעים-ספקי כוח שנמכרו עם מוצריה בכל רחבי העולם (למעט ארצות הברית) בין השנים 2003 ל-2015. המדובר בתקלה בתקעי ה-USB האוניברסליים (שהם גם ספקי הכוח של החפיצים) שנמכרו יחד עם מיליוני אייפודים, אייפונים, אייפדים ומחשבי מק ברחבי העולם, לרבות הערכות של Apple World Travel Adapter Kit.

תקע בעייתי של אפל
תקע בעייתי של אפלצילום: ניב ליליאן

לטענת תאגיד הטכנולוגיה האמריקאי, הבעיה היא שבמקרים נדירים הפינים בתקע החשמל (אותן שיניים שנכנסות לשקע החשמל בקיר), עלולים להישבר ולהעמיד את המשתמש בסכנת התחשמלות, כפי שקרה בתריסר מקרים שהחברה איתרה לדבריה, לפי דיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל".

אפל תחליף את כל התקעים הבעייתיים בתקעים חדשים יותר שעוצבו מחדש ובהם הבעיה לא קיימת, ללא תמורה. כיון שמדובר בתקעים שנמכרו באופן שוטף במשך למעלה מעשור, מדובר במיליוני יחידות שנמכרו בשווקי אירופה, אוסטרליה, ניו זילנד, קוריאה, ארגנטינה וברזיל.

כיצד תזהו אם ברשותכם תקע בעייתי?

תקע החשוד כבעייתי
תקע החשוד כבעייתי

פרקו את הראש (החלק עם פיני המתכת שנכנסים לשקע בקיר) מספק הכוח, והסתכלו במגרעת שבתוכו.

אם מופיע שם רצף בן ארבעה או חמישה תווים, או רצף שאינו מכיל אותיות כלל, אלא רק מספרים – מדובר בתקע בעייתי שדורש החלפה ומומלץ להפסיק להשתמש בו מיידית.

אם מופיע שם קוד בן שלושה תווים, המעיד על השוק בו נמכר התקע, כמו EUR, KOR, AUS, ARG או BRA) – מדובר בשקע מהדור החדש והוא בטוח לשימוש.

אפל הודיעה כי יהיה ניתן להחליף את התקעים החשודים כמסוכנים בחנויות אפל או אצל נותני השירות המוסמכים של החברה. עוד ציינה כי בחלק מהמקרים, יהיה צורך לספק את המספר הסידורי של המוצר שעימו נרכש ספק הכוח. בעלי Apple World Travel Adapter Kit מתבקשים גם הם לפעול באותו האופן.

אנו ממתינים למידע נוסף כיצד תתבצע ההחלפה הזו בישראל, ונוסיף את תגובת איידיגיטל לעניין לידיעה מיד כשנקבלה.

פורסם לראשונה במגזין החיבור

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ