לוגו אי-פי
אי-פי

סמסונג קוראת לצרכנים ברחבי העולם להפסיק מיד את השימוש במכשירי "גלאקסי נוט 7" ולהחליפם במהירות האפשרית. זאת, לאור דיווחים נוספים על טלפונים מתלקחים, גם לאחר ההכרזה על הריקול העולמי של החברה. 

הקריאה האחרונה של סמסונג מגיעה לאחר הנחיית הרשויות בארצות הברית לכבות את מכשירי הנוט 7 ולא להשתמש בהם או לטעון אותם בזמן טיסות. כמה חברות תעופה מסביב לעולם ביקשו ממשתמשים שלא להפעיל את הסמארטפון ולא לשים אותו במזוודה, מקצתן אף אסרו על העלאת הטלפון לטיסות.

סמססונג נוט 7צילום: © Kim Hong-Ji / Reuters/רו�

"אנחנו מבקשים ממשתמשים לכבות את מכשירי 'גלקסי נוט '7 ולהחליף אותם בהקדם האפשרי", מסר קו דונג ג'ין, נשיא חטיבת המובייל, בהודעה שפרסמה סמסונג בשבת. "אנחנו מאיצים את הוצאת המכשירים החלופיים, כדי שניתן יהיה לספק אותם באמצעות תוכנית הההחלפה בקלות ככל האפשר".

הלקוחות יכולים לבקר במרכזי שירות של סמסונג, ולקבל טלפונים חלופיים באופן זמני. סמסונג תספק מכשירי נוט 7 עם סוללות חדשות בדרום קוריאה החל מ-19 בספטמבר, אבל במדינות אחרות התאריכים שונים.

החודש הכריזה החברה על מבצע החזרה חסר תקדים של 2.5 מיליון מכשירים ברחבי העולם, רק שבועיים לאחר יציאת הדגם לשוק. ארצות הברית היתה אחת המדינות הראשונות שהגיבו לריקול; הוועדה לבטיחות במוצרי צרכנות קראה ביום שישי למשתמשי נוט 7 לכבות את הטלפונים שלהם, ומסרה כי היא עובדת עם סמסונג בתקווה להכריז על ריקול רשמי. החלטה כזו תאפשר לרשות התעופה הפדרלית לאסור על נוסעים המחזיקים במכשירים לעלות על טיסות.

חברת "סקנדינביאן איירליינס" מסרה בשבת כי אסרה על נוסעים להשתמש בנוט 7 בטיסותיה מחשש לשריפות. סינגפור אסרה על שימוש או טעינה של המכשיר בעת טיסה בשטחה.

סמסונג אישרה כי עד 1 בספטמבר נתקלה ב-35 מקרי התלקחות של הגלקסי נוט 7, רובם אירעו בעת טעינה. לפחות בשני מקרים נגרם נזק שחרג מהטלפון עצמו. בעיר פרת שבאוסטרליה נגרם נזק למלון, ואילו משפחה בסנט פטרבורג שבפלורידה דיווחה כי הג'יפ שלה עלה באש בעקבות התלקחות המכשיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ