גד גניר
גד גניר

אחד הפוסטים הראשונים בבלוג שלי (שחוגג שלוש שנים בימים אלה) עסק בתהליך שהוביל לרכוש אוזניות Superlux HD-330. בשבועות האחרונים קיבלתי הצעה לבחון את ה-HD-661, דגם שאמנם נמצא בשוק כבר מזה זמן, אבל לאחרונה מחירו בחו"ל ירד באופן משמעותי ולאור העובדה שהיצע אוזניות ה-Over The Ear במחיר של מתחת ל-200 ש"ח די מצומצם, החלטתי לקחת אותן לסיבוב למרות הזמן שעבר.

הרושם הראשוני שה-HD-661 משאירות לא מדהים במיוחד. האוזניות עשויות ברובן מפלסטיק אפור מבריק שמשדר משהו די זול. ניתן להשיג אותן גם בשחור, לבן, כתום, אדום ושלל צבעים אחרים, אך הפלסטיק הוא אותו פלסטיק מצועצע.

הקשת והכנפיים, Superlux HD-661צילום: גד גניר

באופן מפתיע, למרות שמצורפים שני כבלים לערכה, אף אחד מהם לא כולל מיקרופון. שמעתם נכון, סופרלוקס לא חושבת לנכון לצרף לאוזניות שלה כבל שיאפשר לכם לבצע שיחות טלפון. כבל חלופי, שכולל מיקרופון מובנה אמנם לא עולה הרבה, אבל עדיין מרגיז שאין כזה בתוך האריזה, ועד שלא תקנו כזה, בכל פעם שתתקבל שיחה, תצטרכו לנתק את האוזניות מהטלפון שלכם כדי לענות.

איכות הבנייה דווקא לא רעה ולא מצאתי אזורים מועדים לפורענות. ל-Superlux יש חיבה לעיצובי אוזניות של יצרנים גדולים אחרים, אך בניגוד נניח ל-HD-330, כאן הדמיון לא ממש מובהק, והעיצוב לא מועתק מדגם ספציפי.

הקשת של האוזניות ישבה בנוחות על הראש שלי, וגם על ראשים של אנשים אחרים שהסכימו להתנסות. התלונה היחידה שקיבלתי היתה שהאוזניות מעט לוחצות על האוזן כך שאם אתם רגישים לעניין הזה, חפשו אוזניות אחרות.

Superlux HD-661צילום: גד גניר

כריות האוזניות עשויות מחומר שלא ברור לי אם הוא עור אמיתי. לי אישית התחיל להיות לא נוח עם המגע הזה על האזניים בערך כעבור שעה וחצי של האזנה, אבל גם כאן, מדובר במשהו די סובייקטיבי. הן תופסות לא מעט מקום בתוך התיק, בין השאר בגלל שב-Superlux בחרו שלא לשלב בהן מנגנון קיפול כלשהו. מצד שני, הן עמידות ושרדו בלי בעיה מסעות משותפים יחד עם לפטופ שאינו רך במיוחד בתוך תיק צפוף למדי.

בסופרלוקס יודעים לייצר אוזניות שנשמעות טוב, הן ביחס למחיר והן באופן כללי. ה-HD-661 בהחלט שומרות על המוניטין הזה. הן נשמעות לא רע בטח ביחס למה שאפשר למצוא אצל מותגים מוכרים יותר ברמת המחיר שלהן. יש להן באסים עם נוכחות, תחום המיד עושה עבודה לא רעה, ורק בתחום הגבוה הן קצת פחות מדויקות.

לא מדובר בסנסציה בתחום השמע. ב-Beyerdynamic וב-Audio Technica יכולים לנשום לרווחה. חייבים לזכור שעדיין מדובר באוזניות זולות, אבל ככאלו, הן מספקות איכות סאונד מצויינת ולא אגזים אם אומר שלפחות בתחום איכות השמע הן לא נופלות גם מכמה זוגות אוזניות יקרות יותר שיצא לי לנסות.

Superlux HD-661צילום: גד גניר

מחירן של ה-Superlux HD-661 בישראל עומד על 369 ש"ח. בחו"ל, תחזיקו חזק, מחירן נכון להיום נע בין 37 ל-40 דולר. יש המון נסיבות מקילות למי שמייבא מוצרים לארץ: יש צורך בהתאמות לשוק המקומי, מכס, מע"מ, מתן אחריות ועוד סיבות אחרות שמקפיצות את המחירים הסופיים לצרכן. במקרה של האוזניות האלו, רוב הסיבות האלו אינן באמת רלוונטיות. המחיר בחו"ל הוא מתחת לרף המכס והמע"מ, להזמין אותן לא נחשב בשום מצב להברחה, וכל התאמה שצריך לעשות בהן היא לא באמת משהו שמשפיע בסופו של דבר על הקונה עצמו. אין לי ספק שבמחיר של 369 ש"ח לא הייתי קונה אותן. לעומת זאת, במחיר של 38 דולר (ללא תוספת על משלוח, הן נשלחות חינם לארץ), מקבלים כאן אוזניות שאינן יפות במיוחד, ושלא תוכלו לענות איתן לשיחות טלפון. מצד שני, מבחינת איכות שמע, ואיכות בנייה, יש כאן יופי של עסקה.

 האוזניות נמסרו לבדיקה באדיבות אתר Gearbest; פורסם לראשונה בחפיצים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ