ביפן אין הרבה תינוקות? בטויוטה מצאו פתרון: רובוט תינוקי

ענקית הרכב היפנית הציגה רובוט קטן וחמוד שיכול לשוחח איתכם היישר ממחזיק הכוסות במכונית שלכם

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קירובו מיני. רובוט זעיר עם חיבור לרגש
רויטרס

רובוט תינוק שנועד "לעורר קשר רגשי", נחשף ביפן, שבה יש שיעור נמוך של תינוקות. ה-Kirobo Mini פותח בידי חברת טויוטה, המוכרת מתחום הרכב, והוא מצויד בבינה מלאכותית ובמצלמה שמאפשרת לו לזהות את פניו של האדם המדבר אליו ולהגיב לדברים.

"הוא מתנדנד מעט, וזה נועד לחקות תינוק שיושב ועדיין לא פיתח את היכולת לשמור על שיווי משקל", אמר פומינורי קטאוקה, המהנדס האחראי על העיצוב של של קירובו מיני.  "הפגיעות הזו נועדה לעורר קשר רגשי".

כחלק מהניסיון לעורר את הקשר הרגשי הזה,  קירובו מיני יכול למצמץ בעיניו ולדבר בקול תינוקי. הרובוט מגיע עם "עריסה" שמתאימה למחזיקי כוסות ברכב.

טויוטה מתכננת למכור את הרובוט הזעיר במחיר של 39,800 ין (כמעט 1,500 שקלים) בשנה הבאה.

הרובוט הזעיר מצטרף לשורה הולכת ומתרחבת של רובוטים שנועדו ליצור חיבור רגשי, כמו Jibo, שפותח בידי מומחים לרובוטיקה מ-MIT, ומזכיר מנורה מסתובבת; ו-Paro, רובוט בדמות גור כלב ים. פארו, שפותח בידי Intelligent System היפנית, משווק כרובוט טיפולי שנועד לעזור לקשישים הסובלים מדמנציה.

הרובוטים השונים האלה הם חלק מהניסיון של התעשייה להתמודד עם האוכלוסייה המזדקנת ביפן. כרבע מהאוכלוסייה במדינה היא מעל גיל 65. ב-50 השנה האחרונות שיעור הילודה במדינה נחתך בחצי לכמיליון לידות בשנה, לפי הסטטיסטיקות הממשלתיות. בעוד שאחת מ-10 נשים לא מתחתנת, לידות מחוץ לנישואין עדיין מושכות ביקורת בחברה היפנית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ