ניב ליליאן, מגזין החיבור

חברת טסלה וחברת הבת לעתיד שלה סולאר סיטי, חשפו הלילה פיתרון כולל לאנרגיה ביתית מתחדשת – גג רעפים סולארי, לצד דור חדש של המצברים הביתיים, שישמשו לאגירת האנרגיה שייצר הגג.

גגות סולאריים כשלעצמם הם לא רעיון חדש, אבל הגג שחשפה אמש טסלה שונה בתכלית מהגגות המסורתיים, שמבוססים על לוחות סולאריים המורכבים על גג קיים. מה שטסלה חשפה אתמול הם רעפים סולאריים, שנראים בדיוק כמו רעפים רגילים, בכמה גרסאות שונות.

ההכרזה התקיימה במקום שהיה אתר הצילומים של "עקרות בית נואשות" באולפני יוניברסל בלוס אנג'לס. גגות בתיו של רחוב הפרבר הדמיוני ויסטריה ליין, צופו ברעפים הסולאריים של טסלה. בכל בית הציגו מראה שונה, כך שלא ניתן למעשה להבחין כי זהו גג סולארי. עם זאת הרעפים עשויים מקוורץ, ולכן לא מתבלים.

החזון של מאסק

אילון מאסק, הבעלים, הממציא והיזם שמאחורי טסלה רוצה להפוך אותם לפופולריים יותר מרעפים רגילים, כך שהם יהיו ברירת המחדל. "אנחנו צריכים להפוך את הלוחות הסולאריים למושכים כמו שמכוניות חשמליות נהפכו להיות… הם צריכים להיות יפים, זולים ושישתלבו באופן מושלם. אם כל הדברים האלה יתקיימו – למה שנלך בכיוון אחר?", שאל מאסק.

ומה עושים עם כל החשמל? לשם כך הציגה טסלה את הדור השני של הסוללות הביתיות שלה - ה-Powerwall 2. הסוללות החדשות מעוצבות טוב יותר, והקיבולת שלהן עומדת על 14 קילוואט/שעה, והן מסוגלות לספק במקסימום 7 קילוואט/שעה. די בחשמל הזה כדי לספק את כל הצרכים של בית בן ארבעה חדרים. הסוללות יעלו 5,500 דולר. מחיר הרעפים והזמינות שלהם לא פורטו בהכרזה.

הפתרון המשולב של טסלה הוא חלק מהחזון של מאסק להעביר את כל האנושות לאנרגיה מתחדשת, ולא מבוססת על דלק מאובנים. הרעפים והסוללה הם אולי פתרון יעיל שגם יקטין לאמריקאים את חשבון החשמל. עם זאת, הם לא נוצצים כמו טסלה מודל S בחניה.

פורסם לראשונה במגזין החיבור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ