איך פותרים את הבעיה של הסמארטפונים החדשים של 2017?

מסכים חסרי שוליים הם הצעקה האחרונה בעיצוב סמארטפונים - אבל כשכל העולם מסך, איפה שמים את קורא טביעות האצבעות?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אם מסתכלים על הסמארטפונים של שלהי 2016, בואכה 2017, נראה שמסכים מלאים חסרי שוליים הולכים והופכים לסטנדרט של מכשירי הדגל. ה-Mi Mix, הגלקסי S8 הצפוי, וכנראה שגם האייפון 8 ואחרים, כולם יצויידו במסכים נטולי שוליים. אבל העניין הזה מציב שאלה חדשה ליצרניות הסמארטפונים: איפה נשים את כפתור הבית, שהוא גם קורא טביעות האצבע?

לשם כך מופיע פיתרון שהוצג עוד בתערוכת ברצלונה שהתקיימה בשנה שעברה. בדגמים החדשים מותקן קורא טביעות אצבע על קולי (אולטרה-סוני), שנמצא מתחת לזכוכית. היופי בקוראי טביעות האצבע החדשים של קוואלקום ואחרות, הוא שניתן להתקין אותם מתחת לכל משטח, ללא צורך במשטח פיזי. גלי הקול מספקים קריאה אמינה בעד 400 מיקרומטר או מיקרון (מיליונית המטר) של זכוכית או חומרים אחרים. לשם השוואה, עובי של שערת אדם הוא כחמישים מיקרון.

הפיתרון של קוואלקום, שאגב פותח בישראל, פועל על גלי קול החודרים את שכבת העור החיצונית (אפידרמיס), כך שהם מסוגלים לקרוא את ה"נקיקים" וה"גבעות" הזעירים שמרכיבים את טביעת האצבע שלנו.

לקורא הזה יש כמה יתרונות על פני הדור הנוכחי המבוסס על זיהוי "צילום" של טביעת האצבע. ראשית, קשה יותר להטעות אותו. אם בעבר, עבריינים ופצחנים יכלו להשתמש בתבנית גומי כדי לשטות בסורקים, הקוראים העל קוליים חסינים בפני הונאה מסוג זה. שנית, הם מתמודדים טוב יותר עם אצבעות מזיעות או רטובות. וכמובן, היכולת להציב אותם מתחת לכל משטח, הופך אותם לפיתרון מצוין לדור החדש של הסמארטפונים.

פורסם לראשונה במגזין החיבור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ