האם טראמפ נפרד סוף סוף מהאנדרואיד?

כבר שבועיים שלא נראו ציוצים מאנדרואיד בחשבונו של הנשיא - זאת למרות העדפתו לגלקסי הוותיק

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טראמפ
טראמפצילום: KEVIN LAMARQUE/רויטרס

זמן קצר לאחר שדונלד טראמפ נכנס לתפקידו כנשיא ארצות הברית, התברר לפתע כי למרות הקמפיין שניהל סביב שרת האימייל הפרטי של הילרי קלינטון ובעיות האבטחה שלו, הוא עצמו לא בדיוק מופת לאבטחת מידע.

למעשה, הוא העדיף להישאר עם הסמסונג גלקסי S3 הנאמן שלו, למרות שכבר אי אפשר להתקין בו גרסאות אנדרואיד חדשות ומאובטחות יחסית. הנשיא פיזר הבטחות לעבור לאייפון 7 מאובטח עוד בינואר, אך עד כה נראה היה שהוא מתקשה להיפרד. ואולם, על פי דיווח בגרדיאן נראה שייתכן שהנשיא החליט סוף סוף להיפרד מהמכשיר הישן.

עוד לפני בחירתו של טראמפ, חוקר בשם דייוויד רובינסון טרח לפלח ולנתח את הציוצים בחשבונו. הוא גילה כי ציוצים שנשלחו מאייפון נטו לסגנון יותר ממלכתי וכללו בדרך כלל התייחסויות לאירועים רשמיים. זאת בעוד שהציוצים מהאנדרואיד נטו להיכתב באותו סגנון משתלח וקצרני המאפיין את טראמפ עצמו. הדברים לא השתנו מאוד  לאחר הכניסה לתפקיד - מה שגרם לרבים להניח כי טראמפ ממשיך להשתמש במכשיר הישן.

אבל, אלכס הרן מהגרדיאן הבחין כי בשמיני במארס פסקו להופיע בחשבון ציוצים שהגיעו מאנדרואיד, ולפתע גם הציוצים בנוסח הטראמפי המוכר פורסמו מאייפון.

לדוגמה, ציוצים כמו  "האם מישהו באמת מאמין שכתב שאף אחד לא שמע עליו, 'נכנס לאינבוקס שלו' ומצא את דו"חות המס שלי? @MSNBC חדשות מזוייפות"' מה-15 בחודש. וכך גם הציוץ שתקף את רשת סי-אן-אן ב-20 בחודש: "בדיוק שמעתי שרשת החדשות המזויפות CNN מפרסמת סקרים שוב למרות העובדה שמדגמי הבחירות שלה היו אסון רחוק מהמציאות. רייטינג גבוה בהרבה אצל פוקס".

כמובן שלא ברור אם הנשיא נאות סוף סוף לעבור למכשיר חדש, או שמא הוא נותן לאחד מעוזריו לצייץ. בשנה שעברה טראמפ קרא להחרים את אפל בשל הבחירה שלה לייצר את מכשיריה בסין. לאחר בחירתו בנובמבר, דווח כי החברה שוקלת להעביר את הייצור לארצות הברית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ