הכוכב החדש של אינדיגוגו ישמור לכם על הצמיגים

ZUS Smart Tire Safety Monitor, שמבטיח לנטר את מצב הצמיגים שלכם, הצליח להגיע לסכום היעד של 20,000 דולר תוך שעתיים בלבד

ניב ליליאן, מגזין החיבור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ZUS Smart Tire Safety Monitor
ניב ליליאן, מגזין החיבור

עולם האינטרנט של הדברים הוליד שלל המצאות מיותרות אבל פרויקט חדש שכובש את Indiegogo, הוא לא אחד מהם. ZUS Smart Tire Safety Monitor הוא חפיץ שיספר לכם מתי הצמיגים במכונית שלכם דורשים התייחסות.

האחראית ל-Zus היא חברת nonda, שעומדת גם מאחורי מיזמים מצליחים כמו מטען חכם לרכב וכבל מוקשח עם קוולאר (הדגם הבא אגב, יתבסס על סיבי פחם). הקמפיין החדש של ה-Zus התקבל בהתלהבות והגיע לקו המטרה של 20,000 דולר תוך שעתיים. בזמן כתיבת שורות אלה הפרויקט כבר צבר הזמנות מראש בסך של למעלה מ-100,000 דולר.

מערכות למדידת לחץ אוויר ומצב הצמיגים הן פריט סטנדרטי במכוניות חדשות, אבל הגאדג'ט של נונדה מנסה להביא את היכולת הזו גם לכלי רכב ישנים יותר, באמצעות הסמארטפון. 

ZUS Smart Tire Safety Monitor מורכב מאפליקציה, חיישנים, ורכזת שיושבת ברכב לידכם, קצת בדומה לסנסיבו הישראלית. החיישנים, ארבעה במספר, מורכבים במקום מכסה (ונטיל, בסלנג) פיית ניפוח האוויר במכונית ומנטרים את מצב הצמיג ומעבירים אותם לרכזת, שמעבירה את המידע אפליקציה בסמארטפון.

Zus לא מסתפק בניטור של הטמפרטורה ולחץ האוויר בצמיג, אלא גם מגלה נקרים קטנים וזליגה של אוויר מהצמיג, אפילו אם רק עליתם על מסמר קטן שגורם לדליפה איטית. 

לרכזת יש גם ארבע נורות שיכולות להתריע באופן פשוט על מצב חריג בצמיג בחיווי פשוט: ירוק – תקין, אדום – יש בעיה. את החיישנים אפשר להעביר בקלות ממכונית למכונית, גם אם למשל לקחתם רכב שכור בטיול ואתם רוצים לשמור על צמיגים תקינים גם שם.

מערכת הניטור ZUS Smart Tire Safety Monitor נמכרת כעת באתר אינדיגוגו במחיר שמתחיל מ-97 דולר לערכה אחת כולל משלוח חינם בארצות הברית (ליעדים אחרים המשלוח בתשלום דרך דואר חבילות). האספקה תחל באוגוסט.

פורסם לראשונה במגזין החיבור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ