עברת את הכביש עם הראש בטלפון? צפה לדו"ח

בהונולולו מנסים להילחם בפגיעות שנגרמות בגלל הזומבים עם הראש בסמארטפון

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעבר חציה
צילום: דניאל צ'צ'יק
רויטרס

הונולולו החליטה להטיל קנסות על הולכי רגל שמסתכלים על הטלפון או מסמסים בעת שהם חוצים את הכביש. האיסור ייכנס לתוקפו בעיר הגדולה ביותר בהוואי בשלהי חודש אוקטובר הקרוב. בכך תהפוך היא  לעיר האמריקאית הראשונה שהפעילה את החוק בניסיון להילחם בתאונות הנגרמות בשל "הליכה מוסחת".

האיסור מגיע בשעה שערים שונות ברחבי העולם מתלבטות בדרכים למנוע מ"הזומבים" המודרניים להיפצע כשהם מתפרצים לכביש כאשר הראש תקוע בסמארטפון, או סתם נתקלים בעמודים שלא מיהרו לזוז מדרכם.

הפיתרון של הונולולו ייכנס לתוקפו ב-25 באוקטובר. ראש העיר קירק קולדוול אמר לכתבים כי החל מתאריך זה הולכי רגל צפויים לקנסות שיתחילו ב-15 דולר אבל יכולים להאמיר עד 99 דולר, בהתאם למספר הפעמים שהמשטרה תפסה את הולך הרגל מסתכל על המכשיר בעת חציית הכביש.

קולדוול אמר ששיעור הנפגעים במעברי חציה בעיר הוא בין הגבוהים ביותר בכל הערים הגדולות בארה"ב. הוא חתם על התקנה ביום חמישי האחרון, אחרי שאושרה במועצת העיר מוקדם יותר החודש.

על פי מחקר של אוניברסיטת מרילנד, יותר מ-11,000 איש סבלו מפציעות שנגרמו עקב הסחות דעת כתוצאה משימוש בטלפון בארצות הברית בין 2000 ל-2011. הממצאים הובילו את National Safety Council (מועצת הבטיחות הלאומית), ארגון ללא כוונת רווח, להוסיף "הליכה מוסחת" לרשימת הסיכונים הגדולים ביותר לפציעות ומוות בשגגה בארצות הברית. "טלפונים סלולריים לא רק חדרו לנו לכבישים, אלא גם למדרכות", אמרה מורין ווגל, דוברת הארגון. 

החוק לא עבר ללא התנגדות, ומי שיוצא נגדו טען כי מדובר במקרה של חקיקה פולשנית שפוגעת בחירויות של האזרחים. "בטלו את החוק הפולשני הזה, ספקו יותר חינוך לאזרחים על שימוש אחראי במכשירים אלקטרוניים, ואפשרו לגורמי אכיפה להתמקד בבעיות גדולות יותר", כתב תושב העיר, בן רובינסון למועצה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ