המשקל שקרא לי שמן

לא מספיק שה-Smart Scale 2 גילה שחייתי בשקר, הוא דאג להבהיר לי שמדובר בשקר כבד משקל; מצד שני, הוא והאפליקציה יעשו הכל כדי לגרום לכם להזיז את הישבן

גד גניר
גד גניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רק לפני יום יומיים... מקסימום שנתיים-שלוש זה היה 89 ק"ג
גד גניר
גד גניר

בשנתיים-שלוש האחרונות הצלחתי לשמור על משקל יציב: 89 ק"ג - לא רע למישהו בגובה 1.89 מטר. ואם מתחשבים בכך שאני לא מקפיד על דיאטה ולא עושה שום פעילות גופנית סדירה, זה יכול היה להיחשב כנס. האמת שהיא מעידה בעיקר על זיכרון טוב, מאחר ובמשך כל התקופה הזאת לא באמת שקלתי את עצמי. לא שאני מוטרד במיוחד, פשוט המשקל האחרון (של Life) שקנינו לבית, הפסיק לתפקד אחרי כמה שבועות, והסתדרנו מצוין בלעדיו.

לפני כחודש נתקלתי במשקל החכם של שיאומי באחת מקבוצות הדילים שאני עוקב אחריהן. בהחלטה אימפולסיבית, החלטתי ללכת על זה. לא היתה כאן קנייה מושכלת: בניגוד לסמארטפונים, אני ממש לא מבין במשקלים  - חכמים או טיפשים. מה שהביא אותי לקנות אותו היה שילוב של מחיר שנראה לי לא יקר במיוחד, העובדה שמדובר במשהו שצריך בבית, ושיש לו אפליקציה. דברים שיש להם אפליקציה עושים לי את זה - לפעמים בניגוד לכל היגיון צרכני. 

סוללות אצבע?

כמו הרבה מיצירותיה האחרות של שיאומי, גם Smart Scale 2 נראה כאילו יצא מסטודיו העיצוב של אפל: לבן, דקיק, אגנטי ומעוגל בפינות. בניגוד למשקל של Life, הוא בנוי כהלכה והצג הדיגיטלי מציג את המשקל בצורה ברורה.

Xiaomi Smart Scale 2צילום: גד גניר

שנים של התנסות בחפיצים מודרניים השכיחו ממני את העובדה שיש כאלו שעוד עושים שימוש בסוללות AAA  (במקרה הזה - לא פחות מ-4 סוללות)  - לא בדיוק מה שהיית מצפה לאחר מבט על העיצוב החיצוני. 

כמה Jin זה משקל עודף?

לא חייבים את האפליקציה כדי להישקל על ה-Xiaomi Smart Scale 2. עם זאת, כישראלים מומלץ להשתמש בה, לפחות בהגדרה הראשונית, מאחר שברירת המחדל שלו היא להציג את המשקל ביחידת המידה Jin במקום קילוגרמים. אל דאגה, לאחר החיבור לאפליקציה, המשקל יעבור לקילוגרמים. 

האפליקציה איתה עובד המשקל היא Mi Fit, שמסתנכרנת עם הסמארטפונים של שיאומי, צמיד הניטור Mi Band 2 וחפיצים אחרים של היצרנית הסינית. היא יודעת להגיד לכם כמה צעדים צעדתם, כמה שעות ישנתם ומה היתה איכות השינה שלכם. 

בחיבור ל-Xiaomi Smart Scale 2 היא יודעת להגיד גם מה המשקל שלכם אבל לא רק: היא גם תדע להגיד לכם מה ה-BMI שלכם, מה אחוז השומן בגוף, מה המשקל של השרירים שלכם, מהו אחוז המים במשקל הגוף שלכם, ואף תיתן לכם ציון כללי המשקלל את הנתונים שאספה. 

איך הוא יודע לתת את כל המידע הזה? 

מתוך האפליקציה של שיאומיצילום: גד גניר

שילוב של אלגוריתם המחשב נוסחה בהתאם למשקל שנמדד ולגובה עליו הצהרתם, יחד עם מדידת מוליכות של הגוף (או במילים אחרות, המשקל מעביר זרם מאוד חלש בגוף שלכם ומודד כמה זמן לוקח לו לעשות את הסיבוב בגוף שלכם), לפיה ניתן לחשב את כמות המים, משקל העצמות וכו'.

לכל נתון שנמדד, יש גם יעד, והאפליקציה מסמנת מתי עמדתם ביעד ומתי לא. בנוסף, כל המידע הזה מתועד כדי שתוכלו לעקוב אחריו לאורך זמן. קטונתי מלדעת האם המדידות שמספק Xiaomi Smart Scale 2 מדויקות עד לרמת הנקודה העשרונית, אולם הנתונים נראים בהחלט הגיוניים. בכל אופן, דיוק עשרוני אינו המטרה כאן. עליתי על המשקל ונחרדתי:  97.6 ק"ג, לא 89. 

אתה קראת לי שמן!

אם זה לא גרוע מספיק, Xiaomi Smart Scale 2 צירף למשקל הזה גם את הכיתוב המעליב "Overweight". לאחר שהתאוששתי מהעלבון התחלתי להבין מה המטרה כאן. בדומה לצמידי ניטור, גם mi Smart Scale שם לא רק כדי לתת לכם נתונים יבשים. המטרה כאן היא לדרבן את המשתמשים לסגל לעצמם אורח חיים בריא כדי שיאריכו ימים וירכשו מוצרים נוספים של שיאומי. 

האפליקציה לא מסתפקת רק במידע נרחב, אלא משתמשת בטריקים פסיכולוגים נלוזים לטובת הבריאות שלנו. המעקב המתמשך אחר כל מדד והרצון לראות יותר את הצבע הירוק באפליקציה מאשר את הצבע אדום יכולה להיות אפקטיבית לשינוי אורח החיים אצל אנשים מסוימים יותר מכל הרצאה או ביקור אצל רופא.

המשקל של שיאומי יודע למדוד את כל הדברים האלו לא רק עבורכם, כי אם גם לשאר בני המשפחה. ניתן להוסיף משתמשים, והמשקל ידע לזהות, לשייך ולתעד כל מדידה בנפרד עבור כל בן משפחה, בלי הצורך לספר לו מי עלה באותו רגע על המשקל. לא אתגרתי אותו באמצעות תאומים זהים, אבל מעניין לדעת אם הוא ידע לזהות ולהבדיל ביניהם. 

Xiaomi Smart Scale 2צילום: גד גניר

התיעוד לאפליציה מתבצע אך אם הסמארפון במרחק קליטת בלוטות' מהמשקל, והאפליקציה הופעלה בו. אם תשקלו כשהטלפון כבוי, Xiaomi Smart Scale 2 יציג אמנם את משקלכם בק"ג, אבל כל שאר הקסמים לא יקרו מאחר ואין לו לאן לשדר את כל המידע הזה. מאחר והצימוד מתבצע דרך אפליקציית Mi Fit, אין צורך לשדך בין המשקל לכל טלפון חדש שתרכשו, רק להתקין את האפליקציה ולהתחבר אליה באמצעות שם המשתמש והסיסמה שלכם. 

 מחירו של Xiaomi Smart Scale 2 בחו"ל עומד על 156 ש"ח, אם כי לעיתים קרובות ניתן למצוא קופונים המוזילים את מחירו בעוד כמה שקלים. הוא יקר אמנם יותר ממשקלים סטנדרטיים, אבל מספק הרבה יותר מידע, ועושה זאת באופן שמעודד אתכם לא רק לרדת במשקל, כי אם גם להבין קצת יותר טוב מה מצבכם.

פורסם לראשונה בחפיצים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ