טלפון חוגה - אאוט; מקלדת חוגה - אין

לוג'יטק הציגה ב-IFA 2017 את קראפט - מקלדת חדשה שממשיכה את דרכה של ה-Dial של מיקרוסופט, ומנסה להחזיר עטרה ליושנה

ניב ליליאן, מגזין החיבור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המקשים של קראפט
ניב ליליאן, מגזין החיבור

בעקבות ההצלחה של ה-Dial של מיקרוסופט, גם חברות חומרה אחרות נזכרו ביתרונות של כפתורי חומרה על פני מסכי מגע, ובמיוחד בחוגות. השבוע ב-IFA 2017, השיקה לוגיטק את המקלדת העילית החדשה, קראפט (Craft). קראפט היא השלמה לסדרות ה-MX בעכברים (בקרוב סקירה כאן), ולשאר הציוד העילי, כאשר היא מיועדת למקצוענים – גרפיקאים ואחרים.

המקלדת שופעת תכונות שלקוחות ממחשבים ניידים, כמו תאורה אחורית שנדלקת כשמניחים את הידיים על המקשים ומראה כללי כבד ורציני, כולל פס כסף. טוב, לא באמת פס כסף, אבל פס של מתכת מגוולנת כבדה בראש המקלדת שמקנה לה מראה רציני (בשל הימצאו של שקע ה-USB שם, אנחנו חושדים שמדובר בבית הסוללה).

המקלדת עצמה היא בגוון אפור רציני, עם מקשים נאים, שמכילים גם מגרעת עגולה כדי שהאצבע תשקע למקום הנכון. אין לה רגליות, כאשר לוגיטק ממשיכים עם רעיון ה-zero tilt, כלומר מנח קבוע ואידיאלי להקלדה, שאינו יוצר לחץ על הפרקים.

גולת הכותרת, תרתי משמע, היא החוגה שקבועה בפינה השמאלית העליונה שלה, והיא כפתור חישה מלא – שמגיב ללחיצה, טפיחה או כמובן, סיבוב. הפונקציונליות, וגם המהלך של החוגה משתנה מנקישות לסיבוב חופשי, בהתאם לתוכנה ולפונקציה המופעלת – הגברה של ווליום למשל, תהיה בסיבוב חופשי, מעבר בין לשוניות בדפדפן, יהיה בנקישות. חכם. יש גם אפשרות לתפעל פונקציית סיבוב גלובלית, שתפעל זהה בכל יישום שהוא, באמצעות לחיצה וסיבוב יחדיו.

לוגיטק כוללת עם המקלדת התאמה לשבע תוכנות נפוצות – ארבע של אדובי כמו פוטושופ, אילוסטרייטור וחברותיהן, ושלוש לבית אופיס: וורד, אקסל ופאואר פוינט. זה אומר שתוכלו בתוכנות הללו, לשלוט בחלק מהפונקציות עם החוגה, כפי שאפשר לראות בסרטון. 

לוג'יטק קראפטצילום: ניב ליליאן

כמו כל אמצעי קלט חדש שעובדים איתו, גם החוגה של הקראפט דורשת מעט הסתגלות, אבל החשיבה של לוגיטק היא שהחוגה מהווה השלמה לשאר אמצעי הקלט שלהם, כמו עכבר ה-MX וצמד הגלגלות שלו – בעבודה מקבילה עם שתי ידיים. כמובן, בנוסף לחוגה, יש לנו כאן מקלדת שנראית מקלדת מעולה שתקרוץ להרבה אנשי מקצוע מהצווארון הלבן, ושגם משדרת רושם יוקרתי. 

זמינות ומחיר בישראל טרם נקבעו, אולם מיחסי הציבור של לוגיטק בישראל נמסר לנו כי היא תושק אצלנו בקרוב.

פורסם לראשונה במגזין החיבור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ