המשטרה בהולנד גונזת את תוכנית ה"עיטים נגד רחפנים"

לאחר שיזמו תוכנית מקורית שכללה שימוש בציפורים שיתקפו מזל"טים באוויר, החליטו הרשויות בהולנד לוותר על הרעיון משיקולים כלכליים ואחרים

יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עיט לוכד רחפן בהולנד, בחודש שעבר
יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל

קוראינו האדוקים בוודאי זוכרים שלפני קצת פחות משנתיים פרסמנו פה כתבה שעסקה בפרויקט מקורי במיוחד של משטרת הולנד, שכלל שימוש בעיטים על מנת לבלום את פעולתם של מזל"טים פולשניים. אנחנו יודעים שתהיתם לעצמכם איך מתקדם הפרויקט והאם הוא נוחל הצלחה כבירה. ובכן, הוא לא.

השבוע הודיעה משטרת הולנד כי היא מפסיקה את הפרויקט. לטענתה, ההיבט המרכזי שהכריע היה הכלכלי, שכן תהליך האילוף של הציפורים היה יקר מהצפוי. בנוסף, מסתבר שהעיטים לא תמיד פעלו בהתאם למצופה מהם, והמשטרה פקפקה ביכולת שלהם לבצע את עבודתם נאמנה גם מחוץ לסביבת המחקר הסטרילית.

אך לא רק היבטים מקצועיים גרידא השפיעו על ההחלטה לגנוז את המיזם. ארגוני לזכויות בעלי חיים העלו חששות משלהם. "כשעיט לא מצליח לאחוז בטרף שלו הוא עלול להיות מתוסכל ולנסות לאחוז במשהו אחר", אמר המומחה לבזים רוברט מוסטר, "הטפרים שלהם חזקים מספיק כדי לפצוע ראש של ילד".

המשטרה ההולנדית, שהייתה הראשונה לעשות שימוש בציפורים למטרות אלו, בוחנת כעת אופציות חלופיות להתמודדות עם המזל"טים הסוררים. בינתיים, יישלחו העיטים שנותרו חלק מהפרויקט למקלט לחיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ