הסנאט האמריקאי מפנה שאלות נוקבות לאפל בנוגע להאטת המכשירים

לאחר שהודתה בחודש דצמבר האחרון בכך שגרמה לירידה בביצועי מכשירים בעלי סוללות ישנות, החברה נאלצת להתמודד מול לחץ בארצות הברית, כשגם בצרפת מבקשים הסברים

סמואל גיבס, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל אפל, טים קוק
מנכ"ל אפל, טים קוק. תגובה לא מספקת מצד החברהצילום: בלומברג

הסנאט האמריקאי דורש מאפל הבהרות בנוגע לפרשת האטת האייפונים הישנים. יושב ראש ועידת הסנאט למסחר, הסנטור ג'ון תון, הפנה למנכ"ל אפל טים קוק שאלות הנוגעות לדרך שבה טיפלה בהאטת המכשירים כמו גם בטיפול בצרכנים. "הפתרונות של אפל לבעיה עוררו ביקורת מצד הלקוחות, במיוחד ההחלטה לא לספק סוללות חלופיות בחינם", אמר תון, וביקש מהחברה לספק תשובות עד ה-23 בינואר.

בדצמבר האחרון הודתה אפל בהאטה מכוונת של אייפונים בעלי סוללות ישנות, מה שגרר מספר תביעות וביקורת של לקוחות. החברה התנצלה על הטיפול הלקוי בבעיה, וטענה כי כל מטרתה הייתה לאפשר למכשירים להחזיק זמן רב ככל האפשר. "מעולם לא עשינו, וגם לא נעשה משהו על מנת לקצר את חיי המוצרים שלנו, או על מנת לגרום ללקוחות לשדרג מוצרים ללא סיבה", מסרה החברה.

הסנטור ג'ון תון. דורש תשובות בקרובצילום: AARON P. BERNSTEIN/רויטר�

תון עסק בשאלות כיצד אפל טיפלה בתלונות של הלקוחות בנוגע להאטה של המכשירים, והאם היא מתכוונת להציע הנחות ללקוחות שרכשו סוללות חדשות במחיר מלא לפני שהחברה הכריזה על הנחות במחיר המוצר (29 דולר לעומת 79 דולר). על פי דיווחים, בעקבות ההכרזה על ההנחה נאלצה החברה להתמודד עם מחסור של סוללות בחנויות. לטענת אפל, ההאטה בוצעה על מנת למנוע כיבוי אוטומטי ללא התרעה של המכשירים, כיבוי שמתרחש כאשר סוללה חלשה לא מסוגלת לספק את הכוח הנדרש לפעולה מלאה של המעבד.

לא רק בארצות הברית אפל נמצאת תחת לחץ, אלא גם באירופה. The French Fraud Watchdog, שהוא חלק ממשרד האוצר בצרפת, פתח בחקירה בשבוע שעבר בנוגע למה שהוגדר לכאורה כ"הונאה והשבתה מתוכננת", זאת לצד תביעה של ארגון לזכויות הצרכן. לפי חוק משנת 2015, קיצור חייו של מוצר באופן מכוון על מנת לעודד צרכנים להחליף אותו הוא בלתי חוקי, ועלול להוביל לקנסות של עד חמישה אחוזים מהמחזור השנתי של החברה ואף למאסר של שנתיים לכל היותר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ