רוצים לקרוא בכף היד? פשוט תתחברו לחשמל

פיתוח יפני חדש מציג מסך סופר דק שמתלבש על גב היד של המשתמש ויכול להוות פריצת דרך בטיפול בחולים

יאיר בריל - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תצוגה דקה על כף יד
יאיר בריל - צרובה

קריאה בכף היד היא מסוג הדברים שמנוגדים באופן מובהק למדע ובהתאם גם להתפתחויות טכנולוגיות. פיתוח חדש שפורסם היום אמור לשנות את התמונה הזאת, או לפחות להפוך את המושג למוחשי. מדובר בטכנולוגיה חדשה שמציגה מסך דק וגמיש שמתלבש על כף או גב היד ויכול להקרין נתונים, לקבל הודעות ואף לשלוח הודעות.

מי שאמון על הפיתוח החדשני הוא פרופסור טקאו סומיה (Takao Someya) מאוניברסיטת טוקיו, יפן. לטענתו, המסך יתאים במיוחד למטרות רפואיות - מטופלים יוכלו לקבל נתונים רפואיים על מצבם ישירות לכף היד, תזכורות על תרופות שעליהם לקחת ומנגד יוכלו להעביר מידע בחזרה לרופאים. הוא אומר כי הפיתוח רלוונטי מאוד ביפן, מדינה שמתמודדת עם שיעור קשישים גבוה. הטכנולוגיה תוכל לצמצם את הצורך בביקורים פיזיים של הרופאים אצל המטופלים.

בשל דקות המסך והמשקל הקל שלו, הוא כמעט לא מורגש על הגוף בזמן פעילותו, ובשל גמישותו ניתן להשתמש בו על משטחים לא חלקים. לטענת המפתחים, ניתן להשאיר אותו על היד למשך שבוע ללא חשש מדלקות שונות. סומיה מקווה שבעתיד הטכנולוגיה תוכל גם לשרת ספורטאים, כשהמסך יציג לרצים לדוגמה את קצב פעימות הלב שלהם ואת מסלולי הריצה.

המוצר החדשני יוצג במהלך סוף השבוע הקרוב בתערוכה של האגודה האמריקאית לקידום המדע בטקסס, ארצות הברית. המפתחים מתכננים לשחרר אותו לשוק בתוך שלוש שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ