האוזניות האלה אולי מזעזעות מבחוץ, אבל מצוינות מבפנים

אוזניות ה-Truly Wireless החדשות של Bose אמנם מעוצבות בצורה שעלולה לגרום לכם לנידוי חברתי, אך כשמתגברים על הפיגוע האסתטי מקבלים מוצר מצוין, עם סאונד משובח וסוללה איכותית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אזניות Bose SoundSport Free

אוזניות Truly Wireless מוזרות מספיק בזכות עצמן, או יותר נכון, בזכות המראה שלהן. אנשים למדו לקבל בהבנה אוזניות אלחוטיות עם כבל מקשר, ואפילו אוזניות עם קשת צוואר. עם אוזניות Truly Wireless זה שונה: בשנים בהן נהוג היה להסתובב עם אזניית בלוטות' בודדת בתוך האוזן, עשו זאת בעיקר בעלי מקצוע, נהגים או דושים. הן מעולם לא עשו באמת את המעבר למיינסטרים, וכשאנשים עברו לשימוש מאסיבי יותר בהודעות טקסט, הצורך באוזניות לשיחה הצטמצם והעלים אותן מהמרחב הציבורי כמעט לחלוטין.

הקונספט של Truly Wireless החזיר אותן והפעם עם נקמה: לא אחת, אלא שתיים כאלו. חלק מהיצרניות זיהו את הבעיה מראש ותכננו את האוזניות תוך שמירה על מימדים קומפקטיים ככל האפשר כדי שהמשתמשים לא ייראו מוזר. Bose היא לא אחת מהיצרניות האלו כפי שתיכף תבינו, אבל זה לא מפריע לאוזניות שלה להיות נהדרות כמעט מכל בחינה אחרת.

צילום: גד גניר, חפיצים

קשה להתעלם מהמראה של ה-Bose SoundSport Free. בניגוד נניח ל-i.am+ Buttons, כאן אי אפשר לחשוד ב-Bose ברצון למשוך תשומת לב, אבל זה בדיוק מה שקורה עם האוזניות האלו. הבעיה העיקרית עם העיצוב שלהן היא בגודל ובמידה שבה הן בולטות החוצה מקו האוזן. למעשה, רוב הנפח של האוזניות נמצא בחלקה החיצוני של האוזן. הערות על כמה שאני נראה משונה עם אוזניות Truly Wireless הן עניין שכיח למדי, אבל התדירות שבה הן התקבלו בתקופה שבדקתי את ה-Bose SoundSport Free היתה יוצאת דופן. כל המטרה שלי היא לספר לכם מה דעתי האישית על מוצרים, אלא שהפעם המון אנשים אמרו לי מפורשות - "תכתוב שהן נראות ממש מוזר!". אז הנה, כתבתי זאת, ואחרי שהתבוננתי במראה וצילמתי את עצמי מספר לא מבוטל של פעמים, אני גם יכול להבין למה היה חשוב להם כל כך שזה יוזכר.

האוזניות מגיעות בשלושה צבעים: שחור, שילוב של כחול וצהוב זוהר - אלו שקיבלתי לבדיקה וחשבתי שהן הדבר הגרוע ביותר שניתן להעלות על הדעת - וכתום זוהר. להגנתן של האוזניות הללו יאמר שהן מיועדות בעיקר לקהילת הספורטאים, אוכלוסיה שיצרניות הטכנולוגיה והאופנה סבורות ככל הנראה שסובלת מעיוורון צבעים קולקטיבי (סתם נו, אני יודע, בטיחות וכו', הרי צבע האוזניות זה הדבר הראשון שיראו בלילה), וממילא הבעיה העיקרית כאן היא כאמור הגודל.

כאן מגיע השלב שבו צריך להתאושש מהרושם הראשוני, וכשמצליחים לעשות זאת קולטים שלמרות הגודל, מדובר באוזניות קלילות מאוד, שקל מאוד להכניס לאוזן וגם נשארות שם באופן יציב גם כשאתם בתנועה ואפילו כשאתם מזיעים. יצא לי לבדוק כמה וכמה אוזניות ספורט וה-Bose SoundSport Free הן בין הטובות בהיבט זה. מה שמפליא כאן זה ש-Bose עושה שימוש במתאמים משולבים, כאלו הכוללים מתאם סיליקון לתעלת האוזן וסנפיר אשר מגיעים כיחידה אחת. הפעם האחרונה שנתקלתי בסידור כזה הייתה ב-EP-51 של מייזו, והחוויה היתה מאוד לא מלהיבה. במקרה הנוכחי, עם המתאם הראשון שבחרתי היתה התאמה מושלמת.

צילום: גד גניר, חפיצים

בניגוד נניח ל-Jaybird RUN, האוזניות של Bose לא אוטמות לחלוטין רעשים מבחוץ, גם כשהן יושבות בתוך האוזן. התכנון של האוזניות הוא פתוח, מה שמאפשר לרעשים חזקים מבחוץ לחדור פנימה. בכל סוג אחר של אוזניות הייתי אומר לכם שמדובר בחסרון, אבל באוזניות המיועדות לשימוש בפעילות גופנית מדובר דווקא ביתרון בטיחותי. באוזניות אחרות כמו ה-B&O E8 או ה-Bragi The Headphone ישנם מנגנונים מורכבים הכוללים מיקרופון שמקליט את הסביבה ומשדר את השמע ישירות לאזניים שלכם כדי לפצות על האיטום הזה. כאן, היכולת שלכם לשמוע מה שקורה בחוץ מגיעה בלי הסיבוך הזה. מחפשים בכל זאת חסרון? התכנון הפתוח הזה מאפשר גם לסובבים אתכם לקבל טעימה ממה שאתם שומעים. בריצה בחוץ או במכון כושר זה פחות ישנה למישהו. עם זאת, אם אתם הולכים לעשות שימוש באוזניות האלו בעבודה והמראה שלהן לא פגע במעמד החברתי שלכם במשרד, יש מצב שהרעש שאתם מפיצים סביבכם יעשה זאת.

באופן לא מפתיע ביחס לאוזניות של מותג כמו Bose, ה-SoundSport Free מספקות איכות צליל מעולה, ואני אומר זאת בלי קשר לעובדה שמדובר באוזניות Truly Wireless. אבסולוטית, מדובר באוזניות עם סאונד נהדר. אין כאן אקולייזר שניתן לשנות אבל אין בכך צורך. גם ללא אטימה מוחלטת, יש כאן באסים עמוקים ומדויקים, צליל מפורט, עשיר ונטול עיוותים. אחד מחוקי הטבע של גאדג'טים שבוקע מהם סאונד הוא שלגודל המוצר שמסביב לרמקול יש השפעה על איכותו, וכאן, הגודל של האוזניות שכה השמצתי קודם שלהן בהחלט בא לידי ביטוי באופן חיובי. מעבר לכך, סביר להניח שגם המבנה הפתוח של האוזניות תורם לא מעט לאיכות הצליל. החיבור שלהן לסמארטפון יציב רוב הזמן - היו מקרים בודדים בלבד של ניתוקים רגעיים, אך מדובר בכמות זניחה בלבד שלא באמת הפריעה לי. השמע בשיחות חזק וברור, אך בוקע מהאזניה הימנית בלבד.

צילום: גד גניר, חפיצים

ב-Bose ויתרו על הרפתקאות עם פקדי מגע, ובחרו בכפתורים פיזיים. גם כאן, לגודל של האוזניות יש יתרון משמעותי מאחר שאוזניות גדולות מגיעות עם כפתורים גדולים, כך שקל לאתר אותם במישוש. בגלל שהם ממוקמים בדופן החיצוני של האזניה, ניתן ללחוץ עליהם תוך כדי הפעלת כוח נגדי על החלק התחתון של האוזניות. התצורה הזאת מונעת מה-Bose SoundSport Free לנוע יותר מדי באוזן וחוסכת צורך לוודא שהן ממוקמות בצורה יציבה באוזן בכל פעם שאתם רוצים להעביר שיר קדימה.

ל-Bose SoundSport Free אפליקציה ספרטנית למדי. הפיצ'ר הכמעט יחיד שיש בה שבאמת שווה אזכור הוא Find My Buds, פיצ'ר שיכול להתגלות כשימושי מאוד באוזניות מהסוג הזה, אם רק לוקחים בחשבון את המגבלות. אין לאוזניות GPS מובנה. כשמפעילים את האפשרות לאיתור, האפליקציה מציגה על מפה את המיקום האחרון שבו נמצאו האוזניות כאשר היו מחוברות לטלפון. אם במקרה האוזניות נפלו לכם תוך כדי ריצה ברחוב, ואתם עדיין בטווח שלהן (מטרים בודדים בלבד), תוכלו לשלוח דרך האפליקציה פקודה לאוזניות להשמיע צפצוף כך שיהיה לכם קל יותר לאתר אותן. בנוסף, דרך האפליקציה תוכלו לקבוע את הזמן שבו האוזניות ייכבו אוטומטית אם לא מתבצע בהן שימוש, לעדכן את גרסת הקושחה שלהן (במהלך הבדיקה קיבלתי עדכון אחד) וגם לשנות את השם שאיתו תוכלו לזהות אותן דרך הסמארטפון. יש כאן אפילו מחולל שמות אוטומטי שמציע שמות הזויים למדי.

צילום: גד גניר, חפיצים

באוזניות כה גדולות הייתי שמח אם היה שטח אחסון לקבצי מוזיקה על מנת שניתן יהיה לצאת לריצה בלי הצורך בטלפון, אבל אין כאן דבר כזה. כמו כן, אין כאן שום סנסור שבודק את מצבכם או מנטר את ההתקדמות שלכם - לא מד דופק, לא GPS, לא מד תאוצה. אני לא אומר שאי אפשר לחיות בלי זה, אבל באוזניות ברמת המחיר הזאת (ולפעמים גם בזולות יותר) אפשר למצוא דגמים שמציעים יותר. ייתכן שמדובר בבחירה קונספטואלית: חיישנים משפיעים גם על צריכת הסוללה של האוזניות, וגם תופסים נפח שבא על חשבון גודל הסוללה. אם אתם לא משתמשים ביכולות מעקב וניטור באוזניות (נניח אם יש לכם שעון ספורט), זמן הסוללה שנחסך על פעילות החיישנים יכול להיות שימושי.

אם כבר הזכרתי זמן סוללה, ה-Bose SoundSport Free מצטיינות גם בתחום זה. הצלחתי לסחוט מהן כ-5.5 שעות האזנה רצופות, נתון מצוין לאוזניות בקטגוריה. הקייס שבתוכו הן נטענות כולל סוללה נוספת המספקת שתי טעינות מלאות נוספות. סיימתם להאזין במשך 5.5 שעות רצופות ואתם חייבים להמשיך? רבע שעה של טעינה תספיק לכם לשעתיים נוספות של שימוש. הקייס, כמו האוזניות, גדול למדי ובהחלט לא תרצו להסתובב איתו בכיס המכנסיים תוך כדי הריצה. לזכותו יאמר שמנגנון הפתיחה והסגירה שלו אמין ויעיל, ובנוסף יש עליו חיווי על מצב הטעינה.

צילום: גד גניר, חפיצים

מחירן של Bose SoundSport Free הוא 929 שקלים (לא ציפיתי שהימצאה של המלה Free בשם תעזור). זה אמנם לא הכי יקר בקטגוריה, אבל זה בהחלט לא זול. במחיר המדובר תקבלו אוזניות ספורט מצוינות: זמן סוללה מהארוכים בקטגוריה, שמע מעולה וחשוב מכל - נוחות ויציבות באוזן. מה אתם יודעים, אפילו למראה שלהן הסביבה שלי התרגלה בסופו של דבר. אם אתם בכל זאת מחפשים אופציות פחות שנויות במחלוקת מבחינה ויזואלית, יש בשוק כמה וכמה אופציות שאולי ייתנו לכם איכות סאונד פחות טובה וזמן סוללה קצר יותר, אבל כנראה יחסכו לכם קצת כסף.

פורסם לראשונה בחפיצים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ