אקסודוס: HTC מקווה שסמארטפון בלוקצ'יין הוא העתיד

אחרי שסירין לאבס של משה חוגג הכריזה על טלפון בלוקצ'יין בשנה שעברה, גם היצרנית הטייוואנית הוותיקה מנסה את מזלה בשילוב בין הקריפטו לעולם האנדרואיד

יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל

מה משותף לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו ובלוקצ'יין? שניהם היו הנושאים הכי חמים לפני כמה חודשים וכמעט נעלמו מהתודעה בתקופה האחרונה. עכשיו חברת HTC מנסה לעורר לחיינו את אחד מהשניים, עם הכרזה על סמארטפון בלוקצ'יין מבוסס אנדרואיד.

המכשיר החדש, שזכה לשם אקסודוס, יתמוך בביטקוין, אתריום ומטבעות קריפטו נוספים, ויכלול ארנק אלקטרוני, לשמירה וניהול המטבעות הקריפטוגרפיים. כפי שגילו לא מעט משתמשים לאורך השנים, זו נקודה שעלולה להיות בעייתית. זאת בשל האפשרות שבעיות אבטחה של אנדרואיד יקלו על תוקפים שמנסים לגנוב את המטבעות מתוך הארנק האלקטרוני. 

אקסודוסצילום: HTC

החברה מתכננת ליצור רשת בלוקצ'יין בין כל מכשירי אקסודוס על מנת לתמוך במסחר של מטבעות קריפוטוגרפיים בין משתמשי המכשירים. בין היתר, אקסודוס יתמוך גם ברשת לייטנינג - תוספת מאוחרת לביטקוין, שנועדה לסייע בצמצום העלויות המאמירות של טרנזאקציות בבלוקצ'יין.

בנוסף מבטיחה החברה להרחיב את  בצורה משמעותית את הרשתות של "להביא אפליקציות DAPP למובייל" - מדובר באפליקציות מבוזרות, שמבוססות על רשת אתריום וושפת התכנות שלה.

"אנחנו רוצים לתמוך בכל האקוסיסטם של בלוקצ'יין, ובחודשים הקרובים נכריז על שיתופי פעולה נוספים", אמר פיל צ'ן, האיש שיופקד על הנושא מטעם HTC, במהלך כנס הבלוקצ'יין קונצנזוס 2018 שנערך בניו יורק.

טרם ידוע מה יהיה מחירו של המכשיר החדש, אך בחברה בודקים אפשרות שגם את התשלום עליו יהיה ניתן לבצע באמצעות מטבעות דיגיטליים. בכל מקרה, חשוב לציין שלא מדובר במכשיר החכם הראשון שתומך בבלוקצ'יין - חברת סירין לאבס, הודיעה על מכשיר דומה לפני מספר חודשים. תג המחיר שלו, אם זה מהווה אינדיקציה למכשיר החדש של HTC, עומד על 1,000 דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ