הרובוטים האלה יהפכו את אולימפיאדת טוקיו 2020 למגניבה בהיסטוריה

שנה לפני פתיחת התחרויות, טויוטה חשפה רובוטים שיסייעו לבאי האולימפיאדה ה-32. לצידם יהיו באירוע השיא של הספורט העולמי גם אנרגיה ירוקה, מדליות ממוחזרות ומטח מטאורים מלאכותי

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
T-HR3
איתן לשם

השבוע ציין העולם את חציית קו השנה לקראת תחילת המשחקים האולימפיים ה-32, שייפתחו ב-24 ביולי 2020 בטוקיו, יפן. לצד ההכנות הקדחתניות של המשלחות השונות, האולימפיאדה הקרובה צפייה להיות גם הטכנולוגית ביותר בהיסטוריה. כיאה ליפן, שתמיד נמצאת בחזית הטכנולוגיה העולמית, חברת טויוטה - ספונסרית רשמית של התחרויות - הציגה את הרובוטים שאמורים להקל על באי האולימפיאדה והמתחרים עצמם.

חמישה סוגי רובוטים בסך הכל הציגה טויוטה, במהלך טקס חשיפה חגיגי שערכה השבוע בטוקיו: תחילה הקמעות הרשמיים של המשחקים Miraitowa ו-Someity, האחד כחול והשנייה ורודה באופן מגדרי די מוכר. השניים יפוזרו במוקדי התחרויות השונות וינהלו אינטראקציות עם אורחים - הם מסוגלים להגיב לשינויי פנים, יציגו מידע אודות התחרויות, יברכו לשלום, ישמשו כהזדמנות לסלפי ואף יקרינו חלק מהתחרויות.

Miraitowa ו- Someityצילום: Yuri Kageyama/אי־פי

T-HR3 הוא יומנואיד (רובוט בדמות אדם) שמאפשר גם הוא אינטראקציה עם האורחים והקרנת תחרויות במתחמים אוהדים ברחבי העיר. הוא אמור גם להוות אטרקציה עבור הצופים באמצעות חיקוי תנועות הספורטאים עצמם, והנגשת התחרות באזורים מרוחקים יותר בעיר.

ממשיכים עם T-TR1, מקרן נייד שיאפשר לאנשים מכל קצוות יפן לצפות בתחרויות, כמו גם לאורחים הפזורים באצטדיון או במתחמי האוהדים. הוא גם יאפשר שיחות ישירות עם הספורטאים עצמם בעזרת המסך הגדול, ויציג לוחות זמנים, תוצאות וכמובן את התחרויות עצמן.

T-TR1צילום: Yuri Kageyama/אי־פי

שני רובוטים נוספים הם רובוטי העזר DSR (ראשי תיבות של Delivery Support Robot) ו-HSR (ראשי תיבות של Human Support Robot). ה-HSR יתפקד כמלווה אישי של אורחים חשובים או של מוגבלי תנועה. הוא יישא עבורם ציוד, יכווין אותם למושבם, יקרין עבורם את המשחקים ויסייע בכל מכשול. DSR הוא ספק המזון הרובוטי של האולימפיאדה - צופים יוכלו לרכוש מזון באמצעות טאבלט מיוחד, ולקבל אותו ישירות למושבם באמצעותו.

DSR (ר"ת Delivery Support Robot) ו- HSR (ר"ת Human Support Robot)צילום: Toyota

האחרון ברשימה הוא דווקא זה שתראו הכי הרבה דרך הטלוויזיה. FSR (ראשי תיבות של Field Support Robot) הוא רובוט דמוי קופסה שיסייע ככל הנדרש במגרש התחרויות עצמו. הוא יביא דיסקוסים, כדורי ברזל וכידונים ויישא ציוד כבד עבור המתחרים. הפעלתו תחסוך זמן יקר עבור המפיקים, ותייתר כוח אדם שייאט את התקדמות התחרויות.

FSR צילום: Yuri Kageyama/אי־פי

לא רק רובוטים יהפכו את טוקיו 2020 ל"אולימפיאדה הטכנולוגית ביותר בהיסטוריה", אלא מגוון צעדים שנועדו להציג לעולם את ההתקדמות הטכנולוגית היפנית: כל החשמל שיספוק לאצטדיון ולכפר האולימפי יגיע מאנרגיה ירוקה - טורבינות רוח ומים; המדליות הותכו מחומרים ממחוזרים, כולל מאות אלפי טלפונים ניידים; רובוטים מיוחדים יתרגמו את השפה היפנית למגוון שפות; מטר מטאורים מלאכותי צפוי להפתיע את האורחים; גלישה חינמית במהירות G5 תיפרש בכפר האולימפי; ונסיעה ללא מגע יד אדם - כולל פתיחת דלתות ותשלום אך עם נהג אנושי, תמתין לבאי התחרויות. כעת רק נותר להמתין לרובוט-אתלט הראשון שיתחרה בבני אדם. ושהאדם/רובוט הטוב ביותר ינצח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ