המכונית האוטונומית של גוגל קיבלה אישור לעלות על כבישי נוואדה

מכוניות הטויוטה פריוס של גוגל, המצויידות במערך חיישנים ומצלמות המאפשרים להן לנווט בעצמן בכבישים קיבלו את אישור משרד התחבורה במדינה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטרס

המכוניות האוטונומיות של גוגל, שאינן זקוקות לנהג, עשויות להפוך בשנים הקרובות למראה שבשגרה על כבישי נוואדה. זאת לאחר שמשרד התחבורה במדינה אישר זאת רשמית אתמול.

המכוניות האוטונומיות, המבוססות על טויוטה פריוס, של גוגל מסתמכות על מצלמות וידיאו, חיישני רדאר, קרני לייזר ומסד נתונים של מידע הנאסף ממכוניות נהוגות ידנית בכדי לסייע בניווט על הכביש. לפיתוח אחראים סבסטיאן תרן, סגן נשיא בגוגל, וחוקרים באוניברסיטת סטנפורד.

האישור התקבל לאחר לאחר שפקידי משרד התחבורה בחנו את הטויוטה פריוס של גוגל ברכב בכבישים מהירים ובדרכים עירוניות בקרסון סיטי ובלאס וגאס. הוא מגיע בעקבות החלטת המדינה לאשר למכוניות אוטונומיות לנסוע בכבישי המדינה. החוק, הראשון מסוגו בארה"ב נכנס לתוקפו במארס 2012.

למכונית הראשונה הוענק הסימן המציין אינסוף, ומנכ"ל משרד התחבורה של נוואדה, ברוס ברסלו, אמר "חשבתי שסמל האינסוף היא הדרך הטובה ביותר לייצג את מכונית העתיד".

גם מדינות נוספות בארה"ב שוקלות להתיר כלי רכב אוטונומיים. "רובן המכריע של תאונות הדרכים מיוחס לטעויות אנוש. למרות השימוש במחשבים, חיישנים ומערכות נוספות, כלי רכב אוטונומי מסוגל לנתח את סביבת הנהיגה במהירות גבוהה יותר ולהיות מתופעל בבטחה", אמר הסנאטור הקליפורני אלכס פדייה בחודש מארס כשהציג חקיקה מדינתית לרישוי כלי רכב אוטונומיים. ממשרד התחבורה בנוואדה נמסר כי יצרניות רכב אחרות מבקשות אף הן להשיג רישיון במדינה לכלי הרכב האוטונומיים שהן מפתחות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ