הרובוט של גוגל מתקדם בנתיב האזרחי

S-One, שפותח בידי חברת SCHAFT שרכשה גוגל, כבר לא יתחרה בתחרויות של משרד ההגנה האמריקאי. הסיבה: הם עסוקים בפיתוח מסחרי

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ"

גוגל רכשה בשנתיים האחרונות כמה חברות רובוטיקה, אבל עד כה לא ברור היה מה בדיוק היא מתכננת לעשות עם השלל ומתי בדיוק זה יקרה. עכשיו מגיע איתות ראשון על הכוונות שלה להתחיל למכור רובוטים לשימוש מסחרי.

הבולטת שברכישות של גוגל בתחום הרובוטיקה היא בוסטון דיינמיקס, החברה שידועה בפיתוח שלל רובוטים דמויי אדם וחיות, בעבור סוכנות המחקר והפיתוח של הפנטגון Darpa. אבל היא לא היתה היחידה, חברה נוספת שגוגל אספה לחיקה היא SCHAFT היפנית שפיתחה גם היא רובוט שהצטיין בתחרויות של Darpa.

על פי הדיווח ב-engadget.com, גיל פראט מדארפ"א אמר כי הרובוט, S-One, כבר לא ישתתף בתחרויות, לא רק מפני שהחברה כבר לא זקוקה למימון, או בגלל שגוגל הבטיחה להוציא את עצמה ממשחק הצבאי, אלא גם מפני שהיא רוצה להתמקד בבניית מוצר מסחרי. כלומר, הוסיפו בבלוג הטכנולוגי, רובוט של גוגל שאנשים יוכלו להשתמש בו.

למה בדיוק תשמש הגרסה המסחרית של ה-S-One זה עדיין לא ברור, אבל הוא פותח כדי לשמש חלוץ במשימות חיפוש והצלה באזורי אסון קשים לגישה לבני אדם, כמו באסון בפוקושימה או בבניינים שהתמוטטו. כפי שניתן לראות בסרטון, הוא יכול לעבור בין היתר בשטחים קשים ולא ישרים, לטפס על סולם, לנהוג ברכב ולהשתמש בכלים:

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ