סוני רושמת פטנט לעדשת מגע עם מצלמה

ענקית האלקטרוניקה היפנית הגישה לפני כחודש בקשה למשרד הפטנטים האמריקאי לעדשת מגע שתוכל לצלם וידאו או להקרין סרטונים על ידי מצמוץ

ניב ליליאן, מגזין החיבור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניב ליליאן, מגזין החיבור

אם חששתם שאנשים עם גוגל גלאס הם מטרד לפרטיות שלכם, כנראה שעוד לא ראיתם כלום: ענקית האלקטרוניקה היפנית סוני, הגישה לפני כחודש בקשה למשרד הפטנטים האמריקאי לעדשת מגע אשר תכלול גם מצלמה, ותוכל לצלם וידיאו או להקרין סרטונים פשוט על ידי מצמוץ. עכשיו אפילו לא תדעו אם מצלמים אתכם או לא.

עדשת המגע תכלול את כל מה שהתרגלנו למצוא במצלמת סמארטפון: היא תכלול עדשה, חיישן, יחידת אחסון פנימית, מעגלי עיבוד ותקשורת אלחוטית עם הסמארטפון, שכנראה ישמש כאמצעי האחסון הראשי למצלמת העין החדשה. האיכות לא תהיה מדהימה, אבל לפי סוני, תוכלו לשלוט בתקריב במיקוד ובמפתח הצמצם, בדומה למה שאפשרי כיום בסמארטפונים.

  ברם, החלק השאפתני ביותר בעדשה הוא דווקא יכולת ההקרנה. כיון שהעדשה עומדת להכיל יחידת אחסון פנימית וצג, תוכלו לעצום עיניים ולחוות מחדש רגעים בחיים שלכם שצילמתם ישירות מנקודת המבט שלכם, תרתי משמע. תוכלו להפעיל גם את הקלטת הווידאו פשוט על ידי מצמוץ. לפי בקשת הפטנט, העדשה שלהם תדע להבדיל בין מצמוץ מכוון של מתן פקודה, לבין מצמוצים אקראיים וטבעיים של העין.

  עד כמה שהחזון הזה נשמע דיסטופי ומפחיד, הרעיון של עדשת מגע שהיא מצלמה ומסך הקרנה, הוא מירוץ החימוש החדש בין חברות האלקטרוניקה בתחום המחשוב הלביש. בחודש שעבר הגישה סמסונג בקשה לפטנט דומה, וגם גוגל הודיעה שהיא מפתחת עדשת מגע מצלמה.

  פורסם לראשונה במגזין החיבור

  מתוך הצעת הפטנט של סוני

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ