מברשת השיניים שמלשינה לרופא

בפיליפס רוצים להפוך גם את צחצוח השיניים לחכם יותר. האפליקציה כבר שם, וכך גם האפשרות לדווח לרופא איפה אתם מחפפים

ניב ליליאן, מגזין החיבור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניב ליליאן, מגזין החיבור

זו השנה השנייה ברציפות שחברת "פיליפס" שבתה את לבנו בתערוכת IFA. החברה ההולנדית, ששמה המלא הוא קונינלג'יק פיליפס N.V. ונוסדה בשנת 1891, מציגה כל פעם חדשנות מבריקה בתחומים שונים. השנה היא הציגה כמה מוצרים מסקרנים לצד כמה חידושים חביבים.

המוצר המסקרן הראשון הוא המברשת החשמלית החכמה של החברה, שכוללת אפליקציה, ומצביעה לכם על המסך היכן צריך לצחצח. "אוראל בי" הציגה אמנם מברשת כזו בשנה שעברה, אבל המברשת שלה, Genius, דורשת להציב את הסמארטפון מולכם כשאתם מצחצחים שיניים. המברשת של פיליפס, שפותחה בכלל מהמברשת החשמלית שלהם לילדים – לא. היא ממפה את הפה שלכם באופן תלת ממדי, ובאמצעות חיישנים, וניתן אפילו לחלוק את המיפוי עם רופא השיניים שלכם, כדי שיגיד לכם באילו אזורים של הפה אתם צריכים לשים דגש.

מברשת השיניים החכמה של פיליפסצילום: ניב ליליאן

כשהגעתי לביתן של פיליפס, שתפס את כל אולם 22 בשטחי התערוכות של מסה ברלין, הוא עוד היה עמוס אנשים, וכל הדיילות והדיילים שנועדו להדגמות של מברשות השיניים היו עסוקים. אז צפיתי בהדגמה של אחר. ראשית, יש לפיליפס מכשיר מאוד משעשע, שמודד את מידת הלכלוך בשיניים שלכם פשוט על ידי נשיפה, ואז נקבעת ההמלצה לצחצוח. ללקוח שצפינו בו כנראה היו שיניים די נקיות, אבל התוכנה המליצה על צחצוח נוסף לרענון הפה. מכשיר המדידה נזרק לסל, כנראה למטרות חיטוי.

ואז החל הניסיון עם מברשת השיניים. המברשת אכן מצביעה על מסך הסמארטפון היכן אנחנו מצחצחים, ומתי לעבור למקטע השיניים הבא. הכל נראה מאוד ידידותי. למי שרוצה, יש גם אפשרות להעביר את מיפוי השיניים התלת ממדי שהמברשת מבצעת תוך כדי צחצוח לרופא השיניים שלו, כדי שיבחן וימליץ לנו היכן חשוב לשים דגש. לא בטוח שכולם יעשו את זה, אבל שיהיה.

המכשיר של פיליפס יספר לכם כמה השיניים מלוכלכותצילום: ניב ליליאן

אוזניות קלות כנוצה

בקצה של האולם שמקודש לסאונד, נתקלנו בדגם בן כמה חודשים של אוזניות מבטלות רעשים אלחוטיות מתוצרת החברה, ה-SHB9850NC (ההולנדים לא מאמינים כנראה בשמות קליטים). האוזניות בנויות לתלפיות, עם קשת גומי רך נעימה, ומבנה אלמוניום חסון. הקשת מעוטרת בתפרים גסים, באופן דומה לאורבנייט של "סנהייזר".

אוזניות פיליפס עם השם הקליט: SHB9850NCצילום: ניב ליליאן

    פיליפס בדרך כלל עושה עבודה טובה עם ביטול רעשים (פיליפס מבטיחים 99% ביטול רעשים, על הנייר), והאוזניות האלה, שהן בתצורת On Ear, מגיעות עם פקדי מגע שכה אופנתיים עכשיו בקרב יצרניות האוזניות, ככה שאפשר להעביר שירים קדימה ואחורה או להגביר ווליום פשוט על ידי החלקה של האצבע על בית הרמקול. מההתנסות שלנו האוזניות האלה סובלות מאותה בעיה שממנה סובלים זוגות רבים של אוזניות מבטלות רעשים – מנגנון ביטול הרעשים גורם לבס להישמע עמום. ברם, לא היינו רוצים לשפוט אותן לחומרה לפני שהתנסינו איתן באופן רחב ומעמיק.

    פורסם לראשונה במגזין החיבור

    תגובות

    הזינו שם שיוצג באתר
    משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ