ראש בראש |

Huawei Watch 2 נגד סמסונג Gear S3

הראשון מותאם לאנדרואיד ומציע חיוג קולי אך בלי שיחות ישירות, השני מציג ניטור גופני כולל ומרוכז וגישת בית שמאי לחיסכון בסוללה; וואווי נגד סמסונג - מי השעון החכם ביותר?

ניב ליליאן - צרובה
ניב ליליאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
השעונים החכמים Gear S3 Frontier ו-וואווי ווטץ’ 2
צילום: ניב ליליאן, מגזין החיבור
ניב ליליאן - צרובה
ניב ליליאן

תערוכת ברצלונה כבר מעבר לפינה, וזה בדרך כלל הזמן בשנה שבו משיקים שעונים חכמים. השעונים החכמים שזמינים לרכישה בישראל מהמותגים הגדולים הם של סמסונג ושל וואווי. אמנם יש גם שעונים של LG, אבל משום מה, החברה לא שחררה אותם לסקירה, אז בינתיים לקחנו את ה-Huawei Watch 2 ואת ה-Gear S3 Frontier לקרב ראש בראש.

עיצוב וחומרה

ה-Gear S3 שומר על העיצוב המוצלח והאהוב של קודמו, ה-Gear S2, אלא שהגירסה הנוכחית, ה-Frontier, מחזיקה במראה קצת יותר קשוח, עם שנתות כמו של שעון צלילה. יש לו שני כפתורי צד ומסך של 360 על 360 פיקסלים, גוף מעט יותר גדול (1.3 אינץ') וצפיפות פיקסלים של 278 פיקסלים לאינץ'. המסך, כמו תמיד, חד, נאה וברור. הרצועה של ה-Gear S3 היא רצועת גומי, בסטנדרט המוכר של 20 מ"מ וניתנת להחלפה. כמו קודמיו הוא אטום למים ואבק בתקן IP68. מתחת למכסה המנוע נמצאים ארבעה גיגהבייט אחסון, 768 מגהבייט של זיכרון ומעבד אקסינוס 7270 במהירות 1 גיגההרץ. הטעינה נעשית דרך הגוף האטום בזכות עריסה וטעינה אלחוטית בתקן צ’י שטוענת סוללה בקיבולת של 380 מיליאמפר/שעה.

צילום: ניב ליליאן, מגזין החיבור

גם ל-Watch 2 יש חוגה גדולה עם שנתות המייצגות דקות, אבל בניגוד לזו של סמסונג, היא לקישוט בלבד ולא מסתובבת, אלא רק מגינה ומקיפה מסך מגע בגודל 1.2 אינץ'. ה-Watch 2 נראה יותר אגרסיבי מה-Gear S3, על אף שהוא שוקל כשישה גרמים פחות (57 גרם לעומת 63). וואווי דחסו לשעון 390 פיקסלים לאורך ולרוחב, בצפיפות גבוהה יותר. הרצועה דומה לזו של סמסונג, אבל יש לה תוספת חמודה בדמות לחצן שחרור לציר כדי להקל על ההחלפה. גם כאן יש שני כפתורי צד, אבל התפקוד שלהם שונה לחלוטין.

הסוללה של ה-Watch 2 שמנמנה מזו של ה-Gear S3, עם קיבולת של 420 מיליאמפר/שעה. בדומה לקודמו, גם בדגם החדש בחרו בוואווי לשמר את אופן הטעינה באמצעות שורת מגעים ומטען עם פיני מתכת קטנים. זו שיטת טעינה פחות טובה לטעמנו, כי בשלב מסוים החיבור הזה מתחיל לזייף, ובניגוד לתקן צ'י האוניברסלי השעון גם מחייב את העריסה המקורית שלו לטעינה.

בצד חומרת העיבוד, ה-Watch 2 מצויד בקוואלקום סנאפדרגון 2100, המעבד שקוואלקום יצרה לטובת שעוני אנדרואיד wear 2.0. הוא במהירות 1.1 גיגההרץ, ואילו האחסון והזיכרון זהים לאלה של ה-Gear S3.

צילום: ניב ליליאן, מגזין החיבור

מערכת הפעלה וממשק

ה-Watch 2 של וואווי הוא חלק מהגל האחרון של שעונים עצמאיים (כלומר, שפורמלית יש להם גם סים פנימי עם יכולת תקשורת עצמאית ללא סמארטפון ו-GPS מובנה), המבוססים על אנדרואיד wear 2.0. הדגם שנמכר בישראל, לעומת זאת, לא מכיל SIM למיטב ידיעתנו.

לצד הגדלה של מספר היישומים והוספת יכולות, באנדרואיד מחשוב לביש 2.0 שונה הממשק כך שההתרעות מופיעות אנכית מלמטה. בגדול זה נוח מאוד, יותר מהגירסה הקודמת. בנוסף, "מגירת היישומים" מופיעה עכשיו בלחיצה כפולה על הכפתור העליון שמשמש ככפתור הבית, והיישומים מופיעים כקרוסלה. השעון, אגב, פועל באנגלית, לעומת ה-Gear S3 המעוברת.

עוד שינוי מהותי הוא השילוב המוצלח של הסייען של גוגל ישירות בתוך השעון. אפשר לתת פקודות, לחפש ישירות מהשעון ועוד שלל פקודות על ידי לחיצה ארוכה על כפתור הצד העליון. בנוסף, אפשר גם להכתיב תגובות להודעות.

סמסונג כמובן נצמדת למערכת ההפעלה שלה, הלוא היא TIZEN. המערכת מעוברתת לחלוטין כפי שכבר הייתה בגירסתה הקודמת. מלבד יכולת הכתבה ופיקוד קולי המבוסס על מערכת S-VOICE (האם בקרוב נראה כאן את ביקסבי?), יש כאן גם מקלדת על המסך, תכונה שמצאה חן בעינינו כבר בדור הקודם. ל-TIZEN יש מבחר מצומצם יותר של אפליקציות לעומת גוגל או אפל, אבל הוא עדיין מכובד ולא הרגשנו חסר משמעותי, כמו גם לגבי התאימות לאנדרואיד בטלפון. החוגה או הגלגלת שמקיפה את השעון, שהתלהבנו ממנה בגירסה הקודמת של ה-Gear S, ממשיכה למלא תפקיד שימושי לדפדוף בין יישומים, תוכן עמודים ועוד.

צילום: ניב ליליאן, מגזין החיבור

שימוש יומיומי וחיי סוללה

שני השעונים מציעים חוויית שימוש יומיומית מצוינת. אצל וואווי השעון נתמך בשתי אפליקציות ייעודיות, הראשית מביניהן היא דווקא וואווי Health, שאחראית על ניטור תנועה, דופק, צעדים, שינה וכו'. לשעון יש מדידת דופק רציפה, ותוכלו לצפות בסיכומים יומיים באפליקציה ובשעון. יתרה מכך, הוא יעדכן אתכם באיזה תחום היה הדופק שלכם - אירובי, שריפת שומנים וכו', כלומר אם החלטתם להתעמל או סתם דפקתם ריצה כדי להספיק להגיע לאוטובוס.

השילוב של השעון עם אפליקציות אנדרואיד והשירותים של גוגל פועל מצוין. תוכלו לתפעל בקלות את גוגל מיוזיק, גוגל מאפס ועוד, כמו גם ממשק מוצלח לאפליקציות צד שלישי כמו IFTTT, Seven ו-Runtastic. עוד שינוי הוא העובדה שחנות היישומים של גוגל עבור שעונים מוטמעת כעת ישירות אל תוך השעון ואינה דורשת התקנה בתיווך של הסמארטפון.

אפשרות נוספת שקיימת ב-Watch 2 היא ניהול שיחות ישירות מהשעון, במידה והוא מחובר בבלוטות' לסמארטפון. אתם אולי תיראו קצת כמו דיק טרייסי, אבל בפועל זה לא ממש מוצלח. גם כשניתן לדבר, איכות השיחה בשעון לא טובה, שלא לדבר על היעדר פרטיות בשיחה.

צילום: ניב ליליאן, מגזין החיבור

סמסונג מציעים חיוג קולי אבל לא שיחות ישירות מהשעון, ובכל הנוגע לחוויית השימוש היומיומית וניטור הפעילות הגישה מאוד הוליסטית. ה-Gear S3 ינג'ס לכם לקום ולזוז כשתשבו יותר מדי, ינטר וידווח לכם על שעות שינה (למרות שבשביל זה תצטרכו לענוד אותו גם בלילה, פונקציה שה-Watch 2 גם מציע), ואפילו יאפשר לספור את כמות כוסות המים והקפה ששתיתם (אחת התכונות החמודות, על אף שהיא פשטנית משהו).

כל זאת, לצד ניטור צעדים ופעילות כללית, כולל זיהוי אוטומטי של פעילויות כמו ריצה וכו'. כבר בגירסה הקודמת סמסונג עשתה מאמצים גדולים שגם המשתמשים בשעונים שלה לא ירגישו בחוסר כלשהו לעומת המסדות הגדולות. בגדול זה עובד, גם אם לא לכל אפליקציה אנדרואידית יש גירסת שעון, כמו שקורה אצל המתחרים.

כל השעונים שבדקנו רשמו שיפור משמעותי בסעיף חיי הסוללה בדור הנוכחי, ושני המתחרים לא יוצאים מן הכלל. שני השעונים מחזיקים בשימוש מעורב בערך יום וחצי עד יומיים בין טעינה לטעינה, שזה לא רע בכלל. ל-Watch 2 יש עוד תכונה חמודה, שבעת שהסוללה מתרוקנת כמעט לחלוטין הוא עובר למצב שעון נטו, ומכבה כל שימוש כבד אחר.

צילום: ניב ליליאן, מגזין החיבור

השורה התחתונה

הקרב הזה מוכרע בנקודות בודדות. שני השעונים מצוינים, וממלאים נאמנה את כל התפקידים המסורתיים של שעון חכם ואף יותר. קשה להכריע, למרות שביחס עלות תועלת ה-Watch 2 של וואווי מנצח, בשל מחירו הנגיש יותר (הפרש לא מבוטל של 500 שקלים).

ובכל זאת, המלצות אישיות: למי שחשובה לו התאימות ליישומים של אנדרואיד, ושכמה שיותר יישומים מהטלפון האנדרואידי שלו יקבלו ביטוי מלא גם על השעון החכם - לרבות שירותי גוגל, כמובן - שיבחר בוואווי Watch 2. לעומת זאת, אם אתם בעלי אייפון (ולא החלטתם לקנות Apple Watch) או שאינכם מטהרני האנדרואיד, ויותר חשוב לכם ניטור גופני כולל ומרוכז, או שאתם אוהבים לקרוא תכנים ישירות על השעון וממשק בעברית מלאה - ה-Gear S3 הוא השעון בשבילכם.

פורסם לראשונה במגזין החיבור

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ