רק כשהבנתי שאני לא מבין, קלטתי כמה האוזניות האלה טובות

ה-Jabra Elite 65t מספקות איכות שמע מצוינת ואולי אפילו מהוות אלטרנטיבה לאוזניות של אפל, אבל כדי לגלות את זה תצטרכו להתאמן על הכנסתן לאוזן בדרך הנכונה

גד גניר
גד גניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוזניות Jabra Elite 65t
צילום: גד גניר
גד גניר
גד גניר

אם הייתי פרנואיד, הייתי טוען שיש מקרים בהם אתרי טכנולוגיה בעולם מקבלים תכתיבים מיצרניות אלקטרוניקה לגבי מה שחייב להופיע בכותרות האייטמים שנוגעים להן. נסו לדוגמה לגגל "Jabra Elite 65t Review" ותוכלו לפתח גם אתם פרנויה משלכם: כמעט כל האתרים הגדולים שבדקו את אוזניות ה-Truly Wireless של ג'אברה בחרו להציג אותן, בכותרת האייטמים עצמם, כמשהו שנע בטווח הרחב שבין אלטרנטיבה אפשרית ל-AirPods לבין AirPods Killer.

מצד שני, מאחר שאני טרם קיבלתי תכתיב שכזה, נותר לי לפנות להסברים מתקבלים יותר על הדעת - למשל, שאיזכור של מוצרי אפל בכותרות של אייטמים מושך יותר טראפיק. מעבר לכך, מדובר בפתרון קל: בגלל שבדרך כלל אנשים גם מכירים יותר טוב מוצרים של אפל, אזכור שלהם מאפשר להסביר בצורה קצרה יותר ופשוטה יותר מהו המוצר הפחות מוכר שהאייטם מדבר עליו. הסבר אפשרי נוסף הוא שהאוזניות האלו באמת נכנסות לתוך הנישה הספציפית של ה-AirPods: ה-Elite 65t הן דגם אחד מתוך שלושה דגמי Truly Wireless בקטלוג של ג׳אברה, והיחיד מבין השלושה שאינו מיועד רשמית לשימוש ספורטיבי. הן מוכוונות בעיקר לשיחות טלפון והאזנה למוזיקה. תתפלאו, למרות שהמון אנשים בוחרים לרוץ ולהתאמן איתן, על פי כל אמת מידה מוסכמת לפיה מוגדרים סוגים של אוזניות, ה-AirPods הן אינן אוזניות ספורט: הן לא עמידות רשמית במים וזיעה, ואינן מצויידות בסנפיר ייצוב שימנע מהן ליפול מהאוזניים שלכם תוך כדי אימון.

צילום: גד גניר

אז עכשיו, כשברור למה מיועדות ה-Elite 65t, אפשר לדבר על איך הן עושות את זה. אתחיל דווקא משיחות: ג'אברה שילבה ב-65t לא פחות מ-4 מיקרופונים שונים, זאת על מנת להתמודד עם הפרעות כתוצאה ממשבי רוח. אם את רוב השיחות שלכם אתם עושים בחוץ, ברחוב, זה יתרון משמעותי שאכן בא לידי ביטוי בשימוש בהן: גם בהליכה בחוץ, כשנושבת רוח עזה, לא קיבלתי תלונה אחת על רעשים, אפילו לא כשהפניתי את תשומת הלב של הצד השני בשיחה לכך. לכל היותר נטען כי אפשר לשמוע את הרוח, אבל לא בעוצמה שמפריעה לשיחה עצמה. הצד השני, באופן לא מפתיע, נשמע חזק, ברור ואיכותי. בהאזנה למוזיקה איכות השמע היא מהטובות שיצא לי לחוות באוזניות Truly Wireless - השמע ברור, מפורט ואיכותי מאוד, עם באסים בעלי נוכחות, בכפוף לאטימה טובה באוזן.

ה"בכפוף לאטימה טובה באוזן" הוא משהו מובן מאליו, ולמרות זאת, הייתי על סף פסילה של האוזניות האלה לקנייה במשך חלק ניכר מהתקופה בה שהו אצלי לבדיקה. כפי שציינתי קודם, אין להן סנפיר ייצוב. הסנפיר אינו הכרחי לשימוש יומיומי, ועיצוב נכון יכול לפצות על כך, כל עוד המשתמש יודע איך להכניס את האוזניות בצורה הנכונה לתוך האוזן. למרות שיש לי כבר ניסיון עם לא מעט אוזניות, איכשהו, עם ה- Jabra Elite 65t לא נוצר הקליק בין האוזניות לאוזניים שלי, והן פשוט לא ישבו שם כראוי. השימוש בהן היה רצוף חרדות שייפלו לי מהאוזן, ובמקרה של אוזניות Truly Wireless שיכולות להתגלגל ולהעלם, משמעותה של נפילה אקראית כזאת היא ירידה לטמיון של כמה מאות שקלים. יצאתי איתן לרחוב והשתדלתי לא לנענע את הראש יותר מדי מתוך חשש לשידור חוזר של מה שחוויתי עם ה-B&O E8.

צילום: גד גניר

ואז, בשבוע שבו סיכמתי את הכל לקראת כתיבת הביקורת זה היכה בי: אני אידיוט. ה-Elite 65t הן שמנמנות כדי שיוכלו למלא את חלל האוזן החיצונית. אם הן לא ממוקמות בתוכה כראוי, הן אכן ייפלו ממנה בקלות. עם זאת, סיבוב קל של האזנייה בתוך האוזן, שממקם את בליטת המיקרופון בתוך מעין שקע שיש בחלק שמעל לתנוך (צילמתי כדי שתבינו), עושה קסם מדהים שגורם להן להתייצב בתוך האוזן ולא לצאת משם, גם בהליכה, גם בקפיצה, גם בנענוע של הראש ואפילו בריצות לא מתוכננות. עדיין, לא הייתי קונה אותן למטרת ריצה, אבל לכל שימוש אחר שלא מערב כמויות גדולות של זיעה ותנועה הן בהחלט יתאימו. מרגע שהבנתי את הדרך הנכונה שבה האוזניות צריכות לשבת בתוך האוזן, גם האטימה שלהן השתפרה פלאים ובשל כך גם השתפרה איכות השמע ובייחוד הבאסים.

השליטה בהגדרות ה-Elite 65t היא באמצעות אפליקציית +Sound, שגם מלווה אתכם בתהליך ההצמדה הראשונית של האוזניות לטלפון שלכם. עם זאת, לא די בה, ובתהליך ההצמדה תידרשו להתקין גם את אפליקציית השירות של ג׳אברה, אפליקציה שרצה ברקע ואין לכם ממש גישה אליה ביומיום, אך מופעלת בכל פעם שהאוזניות מחוברות למכשיר. דרך +Sound תוכלו לשלוט באופי הצליל באמצעות אקולייזר ידני או מוגדר מראש. זה לא האקולייזר המתוחכם שיש ב-E8 וגם לא המגוון הרחב של אקולייזרים שתוכלו למצוא באפליקציה של Jaybird, אבל מה שיש עושה את העבודה.

צילום: גד גניר

בגלל האטימה המצוינת, נוצר צורך, כמו באוזניות אחרות מהסוג הזה, לאפשר למשתמשים להיות מודעים לרעשי הסביבה מבלי שיצטרכו לשלוף אותן מהאוזניים - פיצ'ר שנקרא כאן HearThrough. לחיצה כפולה על הכפתור באוזניה ימין מפעילה אותו. דרך הגדרות האוזניות תוכלו לקבוע אם ברצונכם להשתיק את המוזיקה לחלוטין או לקבוע את העוצמה שבה תשמעו את רעשי הסביבה בעודה ממשיכה להתנגן. ההתרשמות שלי היא שכאשר המוזיקה מתנגנת, ולא משנה באיזה עוצמה בחרתם בהגדרות, תתקשו מאוד לשמוע את רעשי הסביבה. אם תבחרו להפסיק את הנגינה בעת הפעלת HearThrough תקבלו את רעשי הסביבה בהגברה משמעותית, משהו שמזכיר כנראה מכשיר שמיעה, בדומה לאוזניות אחרות שמציעות פיצ'ר דומה. הלחצנים על האוזניות עצמן הם הנוחים ביותר שיצא לי להשתמש בהם באוזניות Truly Wireless עד כה: לחצנים סטנדרטיים (לא משטחי מגע, תודה לאל) שאינם רכים או קשים מדי, ולחיצה עליהם לא מזעזעת את האוזניות בתוך האוזן.

משהו ייחודי שמציעה האפליקציה הוא מגוון רחב של קולות רקע, למקרים בהם אתם צריכים להתרכז. הקטלוג של ג'אברה כולל רעשי גלים, גשם, צלילה, סערה, מפל, פכפוך מי נחלים ועוד. האפליקציה מציעה גם רעשים אחרים בעלי השפעה חזקה פחות על שלפוחית השתן שלכם כמו למשל רעש של מאוורר, ציוץ ציפורים או סתם רעש לבן. זה לא כמו ביטול רעשים אבל זה כן מאפשר להתרכז ולמסך רעשי רקע.

צילום: גד גניר

ה-Elite 65t מציעות כ-5 שעות של האזנה רצופה למוזיקה (בפועל זה קרוב יותר ל-4 שעות וחצי, אבל גם זה נאה ביחס לקטגוריה), והקייס שלהן מסוגל לספק במצטבר שתי טעינות מלאות נוספות, מה שאומר תיאורטית עוד כעשר שעות. האזנתם במשך חמש שעות רצוף והסוללה התרוקנה לחלוטין אבל אתם חייבים להמשיך עם המוזיקה? רבע שעה של טעינה תספק לכם זמן שימוש של כשעה וחצי. הייתי שמח אם שקע הטעינה של הקייס היה מסוג Type C (במקום MicroUSB הארכאי) מאחר שאנחנו ב-2018 ורוב הסמארטפונים נטענים באמצעות שקע כזה, אבל משום מה יצרניות ציוד היקפי בכלל ואוזניות בפרט עדיין שומרות אמונים לחיבור הוותיק יותר.

מחירן הרשמי של Elite 65t כפי שנמסר על ידי היבואן הוא 699 ש"ח, אם כי חנויות רבות מוכרות אותן ביבוא רשמי במחירים טיפה נמוכים יותר שנעים בין 660 ל-670 ש"ח. אלטרנטיבה ל-AirPods? אם תסכימו לוותר על התכונות המתקדמות של חיבור בין האוזניות של אפל לסמארטפונים או למחשבים של החברה מקופרטינו, ה-Jabra מציעות שמע איכותי יותר, גם בשיחות וגם במוזיקה, במחיר דומה. משתמשי אנדרואיד? ה-Elite 65t הן אוזניות Truly Wireless נהדרות מכל בחינה, ואפילו מתומחרות באופן הוגן ביחס למותגים מוכרים אחרים בקטגוריה שלהן.

פורסם לראשונה בחפיצים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ