איתן לשם

המרוץ אל המציאות המדומה נמשך. אחרי שנודע כי אפל, מיקרוסופט ואפילו פייסבוק נמצאות עמוק במרוץ לעבר ייצור טכנולוגיה של מציאות מדומה/רבודה, הגיעה תורה של ענקית טכנולוגיה אחרת להציג את החזון שלה. סמסונג חשפה לעולם את ה-Glasses Lite, שכרגיל "הודלפו" לבלוגר טכנולוגיה שבתורו חשף את המשקפיים העתידניים הללו לשאר העולם.

שני הסרטונים שדלפו לרשת מציגים את "המחשוב הלבוש הבא", עם חשיפת שלל מאפיינים למשקפיים - כולם עתידניים לחלוטין. בלוגרים של טכנולוגיה ברשת מעריכים כי הטכנולוגיה הזו, לפחות בשלמותה, נמצאת במרחק של כמה שנים מהגעה לשוק. למרות זאת, סמסונג לא יכולה להרשות לעצמה להישאר מאחור במה שנראה כמו שדה הקרב החדש של ענקיות הטכנולוגיה.

ה-Glasses Lite יאפשרו לצפות בסרטים, סרטונים או קליפים, לחקור מרחב דיגיטלי מרחוק (כמו הבנה מראש של עיצוב בית), להשתתף בצ'ט מרובה משתתפים, ולהשתמש במשקפיים כמסך מחשב-מגע לכל דבר ועניין. המשקפיים גם מאפשרים "צפייה ניידת" שנשלטת על ידי שעון חכם, שטוען את התוכן ישירות למשקפיים החכמים. גם שיחות הולוגרפיות עם משתתפים מרחוק יוכלו להתרחש בעזרתם. לכל אלה אפשר להוסיף את כל המאפיינים של מציאות רבודה רגילה, שעתידים להפוך להכרח בעולם העבודה העתידי. למרות שמדובר על סרטונים אמינים, יש לקחת בחשבון כי ייצור המוצר עוד רחוק, והמאפיינים המוצגים בו "נעזרים" בטכנולוגיה שעדיין לא קיימת בחלקה.

בנוסף לשלל המאפיינים הטכנולוגיים של המשקפיים, ניתן ללמוד גם לא מעט על העיצוב שלהם. הם עבים יותר ממשקפיים רגילים, כנראה כדי לחפות על המרכיבים הטכנולוגיה הרבים שיסתתרו בשלדה. לא פחות חשוב מאלה, המשקפיים של סמסונג יציגו גם "מצב משקפי שמש".

שמונה שנים אחרי שהגוגל גלאס נכנס לחיינו אבל לא לליבנו, וארבע שנים אחרי שהמשקפיים הללו התרסקו אל קרקע המציאות, מנסה ענקית טכנולוגיה אחרת להציג את החזון שלה לטכנולוגיה לבישה. לא בטוח שסמסונג תהיה הראשונה להציג את הטכנולוגיה כשגרה, אבל כולנו קיבלנו הדגמה למציאות שעתידה להפוך לשגרה - כמו גם הצצה לקרבות המתנהלים בין ענקיות הטכנולוגיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

BW אמזון רחפנים 256

החבילה מתעכבת: למה הרחפנים של אמזון עוד לא סיפקו את הסחורה

קראק פאי הקלאסי של גוז' ודניאל

משחקים עם קראק פאי: ארבעה מתכונים לעוגה הממכרת

פרויקט הרצל 138

סוף סוף יש סיבה לעצור ולהביט בבית הבאר ברחוב הרצל

הדרך הקלה והטובה ביותר להימנע מקרני השמש היא להפחית את החשיפה הישירה

מה ההבדל בין כתמי שמש לנמשים ומה גורם להם?

אבישי בן-חיים

ל"ישראל השנייה" מגיע דיון רציני יותר, ובעיקר כזה שמבוסס על אמת

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"