Galaxy S6 Edge+: סמארטפון מעולה וחתיך, אבל...

סמסונג לקחה את ה-S6 Edge והפכה אותו לפאבלט. הוא עדיין יפהפה, מהיר כמו שד, מצלם נהדר ונטען במהירות. אז מה בכל זאת מפריע לי ב-+Samsung Galaxy S6 Edge?

חפיצים וקימורים: +Samsung Galaxy S6 Edge
חפיצים וקימורים: +Samsung Galaxy S6 Edgeצילום: גד גניר
גד גניר
גד גניר
גד גניר
גד גניר

מעטים המכשירים ששבו אותי השנה כמו שעשה זאת ה-Samsung Galaxy S6 Edge. הוא ניחן אמנם בכל התכונות שהפכו את ה-Galaxy S6 למכשיר נהדר, אבל המסך הקמור משני צדיו גרם לו להיראות שונה מכל דבר אחר בשוק הסלולר. כמה התלהבתי מהמראה שלו? נציגות סמסונג בישראל ציטטה אותי בפרסומות שלהם. חלפה חצי שנה וקיבלתי את הגרסה המעודכנת שלו, ה- Galaxy S6 Edge+ (פלוס כמה אינצ'ים, RAM זיכרון ועוד), או אם תרצו גרסת ה-Edge החדשה של סדרת ה-Note של סמסונג (מינוס העט).

המעבד סביבו בנוי ה-+Galaxy S6 Edge הוא עדיין אותו מעבד שסמסונג שילבה ב-Galaxy S6 וב-Galaxy S6 Edge. זהו מעבד ה-Exynos 7420: מעבד בעל 4 ליבות הפועלות במהירות  1.5 גיגהרץ לפעולות שגרתיות, ו-4 ליבות הפועלות במהירות 2.1 גיגהרץ לפעולות יותר תובעניות. מה שהשתדרג כאן הוא נפח זיכרון ה-RAM שכעת עומד על 4 גיגה (ולא 3 גיגה כמו ב-S6). במה שנראה כמו המדיניות (המרגיזה יש לציין) של סמסונג מעתה והלאה, נפח האחסון איתו מגיע המכשיר הוא קבוע ולא ניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון. הנפח מתחיל מ-32 גיגה ויש גם גרסה של 64 גיגה. החומרה הזאת מריצה את מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה 5.1.1 (שעתידה להתעדכן במכשיר זה לגרסה 6 בוודאות), ומעליה ממשק Touchwiz הייחודי של סמסונג.

עד כה, לא נתקלתי במכשיר זריז כל כך. הוא עושה כל מה שאני מבקש במהירות, פועל בצורה חלקה, ולא מתחמם במיוחד בזמן עבודה אינטנסיבית

+Samsung Galaxy S6 Edge צילום: גד גניר

עד כה, לא נתקלתי עדיין במכשיר זריז כל כך. הוא עושה כל מה שאני מבקש במהירות, פועל בצורה חלקה, ולא מתחמם במיוחד בזמן עבודה אינטנסיבית. הוא לא חף מבאגים: היו פעמים שבהן לחיצה על כפתור הבית לא העירה אותו משנתו, והיו אף פעמים שהמכשיר קפא לשנייה-שתיים בעודי מנסה לפתוח אותו.

אחת התוספות המעניינות ב-Tochwiz של השנה האחרונה היא אפליקציה המנטרת את פעולת המכשיר ומספקת המלצות. למשל, Touchwiz זיהתה בשלב מסוים כי אפליקציית ה-Boom (האפליקציה המפעילה את ה-Boom 2 עליו כתבתי כאן לאחרונה) נוטה לקרוס לעתים קרובות, ואף המליצה להסיר אותה. בנוסף, המכשיר יודע לשפר את פעולת האפליקציות כך שיחסכו בצריכת חשמל, לסגור יישומים פתוחים ולבדוק מהו מצב ה-RAM הנוכחי.

+Samsung Galaxy S6 Edge. מבט מהצדצילום: גד גניר

מעטים המכשירים בשוק שמושכים תשומת לב כמו מכשירי ה-Edge. קימור המסך הוא הברקה עיצובית שמצליחה לגרום למכשיר הזה לבלוט על רקע של כמעט עשור שלם שבו טלפונים סלולריים נראים כמעט כמו שיבוטים. כפי שציינתי בפוסט על ה-Note 5, העיצוב של שני המכשירים האלה זהה, פרט למיקום וצורת המסך. אם ב-Note 5 לא התחברתי לעיצוב הזה, אז כאן זה עובד ובגדול. המכשיר הזה יפיפה בעיקר בגלל המסך. כמו במכשירי ה-Edge הקודמים, אין לקימורים האלו תועלת שימושית או תרומה כלשהי לנוחות השימוש במכשיר, אם כבר אז להיפך. בגלל הקימורים האלה שולי המכשיר שאפשר לאחוז בהם דקיקים יותר ופחות נוחים לאחיזה. לפעמים המכשיר מזהה את האחיזה במכשיר כמגע במסך וה-+Galaxy S6 Edge לא מגיב או מגיב באופן לא צפוי. כל אלו בעיות שהיו קיימות גם ב-S6 Edge, וב-Plus הן רק מחריפות בגלל שהמסך גדל מ-5.1 אינץ', ל-5.7 אינץ', גודל בעייתי במכשירים קונבנציונליים, כל שכן במכשיר עם מסך לא שגרתי שכזה.

קימור המסך הוא הברקה עיצובית שמצליחה לגרום למכשיר הזה לבלוט על רקע של כמעט עשור שלם שבו טלפונים סלולריים נראים כמעט כמו שיבוטים

כדי להצדיק את הקימורים האלה הוסיפה סמסונג אפליקציה ייעודית אשר שולטת בכל מה שאפשר לעשות אתם. מה אפשר לעשות אתם? המון דברים: להציג עליהם את השעה, מצב הסוללה, מזג אוויר וכו', והכל זמין בהחלקה של האצבע לאורך דופן המסך. אפשר להגדיר שבלילה השעון הזה יוצג באופן קבוע באור חלש ולא מסנוור כך שלא תצטרכו להדליק את כל המסך כדי לדעת מה השעה. תווית קטנה בצד המסך פותחת רשימת קיצורי דרך לאפליקציות או קיצורי דרך לחמישה אנשי קשר מעודפים. כמו ב-Edge הראשון, לכל אחד מאנשי הקשר האלו יש צבע משלו. אם הטלפון מונח עם המסך על השולחן, כשאותו איש קשר יתקשר ניתן יהיה להבחין באור זוהר מצידי המכשיר. מגניב, חדשני מאוד, אבל לא מהפכני ובטח שאפשר לחיות בלי זה. המסך עצמו, כמיטב המסורת של סמסונג, הוא בטכנולוגיית Super AMOLED, צבעוני וחי, חד מאוד (רזולוציית 2K) ומתפקד בצורה לא רעה גם באור יום.

+Samsung Galaxy S6 Edge. מבט מלפניםצילום: גד גניר

ה-S6 Edge Plus הוא המכשיר הרביעי של סמסונג שאני בוחן, המגיע עם אותה מצלמת 16 מגה פיקסל משובחת, שאף כבשה את המקום השני במדד המצלמות הסלולריות הטובות ביותר של אתר DxO. המצלמה הזאת מתמקדת במהירות, יודעת להתמודד מצוין (ביחס למצלמה סלולרית) עם אובייקטים בתנועה, והתמונות יוצאות חדות, ממוקדות, מלאות פרטים ועם צבעים חיים ומאוזנים. התוצאה הסופית, התמונות עצמן, מרשימות מאוד. יותר מרשימה היא העובדה כי קל להגיע עם המצלמה הזאת לתוצאות כאלו בצילום ספונטני, זריז, מבלי להיות מומחה גדול בצילום.

התמונות שאפשר לצלם עם ה-Galaxy S6 Edge+ מרשימות מאוד. יותר מרשימה היא העובדה כי קל להגיע עם המצלמה הזאת לתוצאות כאלו בצילום ספונטני, זריז, מבלי להיות מומחה גדול בצילום

כטלפון, ה-S6 Edge Plus עושה את העבודה כראוי: גם ברמקול וגם באפרכסת, הצד השני נשמע ברור ואיכות השמע מצוינת. העוצמה לא חזקה בצורה יוצאת דופן אך היא בהחלט מספקת. סוללת ה-3000 מיליאמפר של ה-S6 Edge+ תאפשר לכם שימוש סטנדרטי במכשיר למשך כמעט יום שלם. נתון סביר אבל לא מרגש במיוחד. מה שכן מרגש זו אפשרות הטעינה המהירה: 90 דקות בלבד ייקח לכם לטעון עד הסוף סוללה ריקה לחלוטין. בסמסונג מדגישים כי הטעינה המהירה אפשרית רק עם המטען המצורף, ואכן, ברוב המטענים שבדקתי, גם כאלו אשר מטעינים ב-2.1 אמפר, הטעינה היתה מהירה, אבל לא כמו זו במטען המקורי. מצד שני, כאשר טענתי את המכשיר עם מטען התומך ב-QC, תקן הטעינה המהירה של קוואלקום (ולמכשיר הזה אין מעבד או שום קשר אחר לקוואלקום), החיווי בוילון ההתראות על טעינה מהירה הופיע באופן מפתיע. כמו מכשיריה האחרים מהשנה, גם ה-S6 Edge Plus מסוגל להיטען באופן אלחוטי, וטעינה מלאה תארך כ-120 דקות.

ה-+Galaxy S6 Edge הושק במחיר של 4,300 שקל, אבל כעת אפשר להשיג אותה (בגרסת 32 גיגה, ביבוא רשמי) ב-3,800 שקל. זהו לא מכשיר זול, אבל כמו ה-Note 5, גם ה-+Galaxy S6 Edge זול בהרבה מה-iPhone 6S Plus שבו הוא מתחרה. אל המחיר הזה צריך להוסיף את המחיר הארגונומי שתיאלצו לשלם: המכשיר הזה פשוט אינו נוח לאחיזה ושימוש. אם תחליטו להתעלם מכך, תוכלו ליהנות ממכשיר מצוין מכל בחינה אחרת, שגם נראה פשוט מעולה.

פורסם לראשונה בחפיצים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ