סוני תבעה את הפורצים לפלייסטיישן 3

החברה הגישה תביעה נגד שלושה האקרים מוכרים ו-100 אנונימיים. אבל גורמים בתעשיית המשחקים בטוחים שזה כבר מאוחר מדי

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות ""

חברת סוני הגישה תביעה נגד האחראים לפרסום הפריצה לפלייסטיישן 3.

החברה הגישה תביעות נגד שלושה האקרים מוכרים, בנוסף לכ-100 בני אדם ששמותיהם אינם ידועים לחברה, אך לדבריה היו מעורבים ביצירת התוכנה שמאפשרת הפעלת תוכנות פרוצות על הקונסולה של החברה.

החברה הגישה את התביעה בבית המשפט המחוזי בסן פרנסיסקו כנגד ההאקר ג'ורג' הוץ (המכונה GeoHot) מקיימברידג' מסצ'וסטס, הקטור מרטין קנטרו מספרד וסוון פיטר מהונגריה וכנגד אותם 100 האקרים נוספים. כל הנתבעים חברים בקבוצת FailOverFlow, שפרצה את הטכנולוגיה שנועדה למנוע מהמכשיר להריץ משחקים פרוצים ותוכנות לא מאושרות בידי סוני.

סוני מאשימה את הנתבעים בהפרה של חוק ה-DMCA הנוגע להגנה על זכויות יוצרים ובהפרה של חוק הונאות מחשב. החברה מבקשת מבית המשפט לדרוש מהנתבעים לפתח ולהפיץ את הטכנולוגיה לפריצת הקונסולה.

אבל, גורמים בתעשיית המשחקים מאמינים שלסוני אין כבר סיכוי לשמור על המעמד הייחודי של הפלייסטיישן 3 - היחידה שטרם נפרצה עד כה. מרטין וולפיז, לשעבר אחד מהמייסדים של Ubisoft Massive, חברת בת של יוביסופט, אמר לאתר GamesIndustry.biz ש"אם הפריצה עובדת כמו שדווח, אני לא מאמין שסוני תוכל שוב להשתלט מחדש על הנושא".

"ובהתחשב בכך שנראה שמשתמשים אפילו לא זקוקים לשבב מיוחד כדי לשחק במשחקים פיראטיים, אני לא מאמין שסוני תוכל אי פעם לגלות איזה מהשחקנים היא צריכה לחסום מרשת פלייסטיישן (PSN)".

בינתיים הפורצים זוכים לתמיכה מכיוונים שונים. פרופסור דייב טורצקי מאוניברסיטת קרנגי מלון, פעיל למען חופש הביטוי, הבטיח לסייע להאקרים על ידי אחסון תוכנת הפריצה על שרתי האוניברסיטה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ