מיקרוסופט פותחת את הקינקט ל-PC באופן רשמי

החברה הודיעה כי תשחרר באביב ערכת פיתוח בשביל חוקרים ומפתחים חובבים. זאת לאחר שבקר התנועה החדש של האקסבוקס כבר בנה סביבו קהילה של מפתחים

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

מיקרוסופט הודיעה כי תשחרר ערכת פיתוח רשמית (SDK) עבור הקינקט למחשב האישי באביב הקרוב. הכלי החדש נועד לאפשר למפתחים חובבים ולחוקרים באקדמיה לפתח יישומים עבור בקר התנועה, שנועד בתחילה רק לקונסולת המשחק של החברה.

מיקרוסופט, שלא נודעה בעבר בפתיחות יתרה, היתה דווקא מאוד גמישה בכל הנודע לקינקט, והיא קיבלה בשמחה את פרץ היצירתיות של מפתחים שפרצו את המכשיר. לדבריה, היא לא התאמצה יותר מדי למנוע את הפריצות שהובילו למגוון שימושים חדשים למכשיר וליצירת קהילה של מפתחים. סטיב קלייטון מהחברה אמר כי "הקהילה שפרחה מאז השקת הקינקט לאקסבוקס 360 בנובמבר מוכיחה את רוחב החדשנות ואת עומק הדמיון האפשרי כשלאנשים יש גישה לטכנולוגיה פורצת דרך".

אתמול מסרה החברה כי "ה-SDK יהיה כלי בסיסי שיקל על מחקר אקדמי וקהילת החובבים ליצור ממשקי משתמשי עשירים באמצעות הטכנולוגיה של הקינקט", שפותחה בחברת פריים סנס הישראלית.

רוב קנייס ממחלקת המחקר במיקרוסופט אמר כי "ה-SDK יעניק למשתמשים גישה למידע בעומק מערכת הקינקט כמו אודיו, ממשקי תכנות אפליקציות וגישה ישירה לחיישן של הקינקט".

המפתחים העצמאיים מחוללים את מהפכת הקינקט

תגובות