לעלות על המגרש עם שחורציאניטיס ב-NBA2K11

משחקי הספורט הבינלאומיים זוכים גם לגרסאות מקומיות בזכות קהילת יוצרי המודים, שעושה כבוד לספורט המקומי

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

משחקי ספורט כמו NBA2K11 מציעים חוויה נהדרת לחובבי כדורסל אמריקאי, אבל שחקנים ישראלים שרוצים להרגיש קרוב לבית לא תמיד מוצאים את סיפוקם במשחקים כאלה. בזכות "מודרים" (יוצרי Mods - גרסה שעברה שינוי) כמו צוות ITL או יותם כהן ואיתי עומר, צמד תלמידי תיכון בני 16, גם הליגה הישראלית זוכה לייצוג בעולם המשחקים.

עדכונים של קהילת הגולשים למשחקים אינם דבר חדש, וגם בארץ פועלת קהילה מכובדת של מודרים (יוצרי מודים). יותם כהן סיפר ל"הארץ" כי הוא וחברו החליטו לקחת על עצמם את הפרויקט אחרי שמי שיצר את התוספים בשנים האחרונות התגייס לצה"ל, ועל כן נאלץ לוותר השנה.

צוות ITL שחרר רק לפני כמה ימים את הטלאי ל-PES 2011 (פרו אבולושן סוקר) שכולל את 16 קבוצות הטוטו ואת הנבחרת. כמו כן ניתן לבחור לשחק באיצטדיונים מוכרים כמו האיצטדיון הלאומי רמת גן, איצטדיון טדי ואיצטדיון קרית אליעזר.

בחודש שעבר שחררו כהן ועומר טלאי שמאפשר לשחקני NBA2K11 (ל-PC) להיכנס גם למדים הצהובים של מכבי תל אביב. אם כי גם שונאי מכבי מושבעים, שחגגו את הניצחון של פנתנאיקוס השבוע, יכולים לעטות עליהם את האדום של הפועל ואת מדיהן של שמונה קבוצות נוספות.

כהן מספר שבעוד שצוות ITL הוא צוות מוכר ומנוסה, הוא ועומר היו חדשים לחלוטין בתחום, ותהליך יצירת הטלאי נעשה תוך למידת דרך העבודה עם הכלים. "אנחנו משתמשים בסטטיסטיקות מדויקות ככל האפשר. כדי שלכל אחד מהשחקנים יהיו יכולות מותאמות למציאות", הוא מספר ומסביר כי התבססו על הססטיסטיקה של שתי העונות האחרונות.

הטלאי הישראלי למשחק הכדורסל שפיתחו עומר וכהן כולל בין היתר את הקבוצות, המדים, פניהם של רוב השחקנים ואולמות ספורט מקוריים. הטלאי מאפשר לשחק עונה שלמה או פלייאוף.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ