שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

החוק של שוורצנגר נגד משחקים אלימים מגיע היום לעליון

שוב נפתח הדיון סביב החוק השנוי במחלוקת שאוסר על מכירת משחקים אלימים לילדים מתחת לגיל 18. ביהמ"ש העליון ידון בחוק שנפסל על ידי בית משפט לערעורים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
סוכנויות הידיעות

המחזור השנתי של תעשיית משחקי הווידיאו הוא כ‑20 מיליארד דולר. החוק של קליפורניה אוסר למכור או להשכיר לצעירים מתחת לגיל 18 משחקים, שמאפשרים לשחקנים "להרוג, להטיל מום, לבתר, לשסע או לתקוף מינית דמות של יצור אנושי". קמעונאים שיעברו על החוק ישלמו קנס של עד אלף דולר על כל מכירה או השכרה כזו.

בית הדין לערעורים פסק שהחוק מפר את זכויותיהם החוקתיות של קטינים ושהמדינה לא הוכיחה במידה מספקת שמשחקים אלימים גורמים נזק גופני ופסיכולוגי לקטינים. בתי משפט בשש מדינות נוספות בארה"ב הגיעו למסקנות דומות.

הורים תושבי קליפורניה התאגדו בתמיכה בחוק. "איננו יכולים לפקח על ילדינו בכל רגע ולכן חשוב שהמשחקים לא יזיקו להם", אומרים אחדים מהם. ההורים מאמינים שהחוק יגן על ילדים בכך שימנע מהם קניית משחקים אלימים, בעוד שפעילים למען חופש הדיבור סבורים שהאיסור עלול להוביל לפיקוח פדרלי נוקשה על תכני משחקים ומדיות אחרות.

הגיל הממוצע של שחקנים במשחקי וידיאו הוא 34 ורבים מהם עוקבים אחר המתרחש בבתי המשפט. שדולה התומכת בביטול החוק אף ארגנה הפגנה שתיערך היום ליד בית המשפט כאמצעי "להעביר מסר חזק ולאחד את השחקנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ