קונסולת אנדרואיד ב-99 דולר גייסה קרוב ל-4 מיליון דולר ביומיים בקיקסטארטר - משחקים - הארץ

קונסולת אנדרואיד ב-99 דולר גייסה קרוב ל-4 מיליון דולר ביומיים בקיקסטארטר

עודד ירון
עודד ירון

פרויקט חדש בעתר מימון הגולשים קיקסטארטר מעורר הרבה עניין בעולם המשחקים.  הפעם זה לא מסתכם בפיתוח של משחק חדש אלא ב-Ouya, קונסולה חדשה בקוד פתוח עם תג מחיר מובטח של 99 דולר הקונסולה החדשה אמורה להתחרות בתותחים הכבדים כמו קונסולות כמו פלייסטיישן 3 של סוני ואקסבוקס 360 של מיקרוסופט. 

מאחורי הפרויקט עומדים ג'ולי אורמן, ותיקה בעולם המשחקים והמעצב הנודע איב בהאר, שאחראי בין היתר לעיצוב XO, המחשב לכל ילד. אורמן סיפרה שהגיעו לקיקסטארטר מפני שכשפנו למשקיעים, הם לא כל כך התלהבו מהרעיון של קונסולה בקוד פתוח.

כפי שנראה מהיומיים הראשונים בקיקסטארטר, הגולשים חשבו אחרת. המפתחים הגיעו לסכום היעד של 950 אלף דולר תוך שמונה שעות, וכעת הם הצליחו לגייס כבר יותר מ-3.7 מיליון דולר.

אורמן ובהאר צועדים בעקבותים של מפתחי משחקים רבים ששמו את יהבם על Kickstarter. חלק ניכר מהם, גם הצליחו להשיג את המימון הדרוש, ובהם אולפני Double Fine שגם הם גייסו את הסכום המבוקש תוך שעות, ועברו אותו בהרבה וכך גם ההרפתקאות טקס מרפי ו-Leisure Suit Larry שמפותח בידי Adventure Mob הישראלית.

מפתחי אויה מנסים לעשות כמה דברים בעת ובעונה אחת, בהם להחזיר את הגיימרים מהמובייל לטלוויזיה ולהקל על מפתחים לעבוד עם הקונסולה שלהם. "הבנו, סמארטפונים וטאבלטים מקבלים את כל הכותרים החדשים - הם 'הדבר החם'", הם כותבים בעמוד הקיקסטארטר שלהם. אבל, "עמוק בתוככם אתם יודעים שזיכרונות הגיימינג הטובים ביותר שלכם התרחשו בסלון".

באתר הם כותבים שהם רוצים שאויה תקל על האקרים לשחק איתה, לשפר אותה וליצור לה גאדג'טים משלימים. הם מציינים בין היתר כי היא בנויה עם ברגים סטנדרטיים, כך שלא צריך ציוד מיוחד כדי לעבוד איתה, והיא נועדה מראש שיעשו לה Root - כלומר להיכנס עם הרשאות מלאות למערכת, מה שהאפשר לשנות הגדרות בקרביים שלה. בניגוד למכשירים רבים, זה לא יוביל לביטול האחריות.

בנוסף היא נועדה להקל על המפתחים ליצור לה משחקים ולהעלות אותם, מבלי שיצטרכו לשלם על רשיון, הפצה וכו'. אורמן אמרה בראיון כי הם מתכננים להתבסס על מודל דומה לזה של אפל ולגבות 30% ממכירות של משחקים בחנות האפליקציות שיפתחו.

 האויה תגיע עם בקרי שליטה מסורתיים כמו בפלייסטיישן ובאקסבוקס, אבל הם יצויידו גם במשטח מגע, שיסייע להתמודד עם משחקים שנולדו למסכי מגע.

בעוד שהקונסולה החדשה מושכת הרבה מאוד עניין וכסף מגולשים כרגע, יכול להיות שדווקא הגיימרים הכבדים לא יעוטו על המציאה. זאת מפני שלפחות מבחינת כוח המחשוב, הקונסולה לא עומדת בשורה אחת עם יריבותיה הוותיקות יותר, ובוודאי ובודאי שלא עם מחשבי גיימינג בני ימינו. היא תצוייד במעבד טגרה 3 של NVIDIA, בדומה לטאבלטים וסמארטפונים חדשים רבים, 1 ג'יגה בייט זיכרון RAM  ו-8 ג'יגה בייט זיכרון פנימי.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ