מפתחי משחק מחשב צילמו בסיס ונעצרו בחשד לריגול

שני עובדי חברת בוהמיה אינטראקטיב הצ'כית נעצרו ביוון כשצילמו בסיס צבאי באחד האיים; לדבריהם, עשו זאת כחלק מפיתוח משחק חדש. החברה מכחישה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עודד ירון

יוון עצרה באחרונה שני מפתחי משחקי מחשב צ'כים בחשד לריגול. על פי הדיווחים מהמדינה, השניים אמרו לאחר מעצרם כי עסקו בתחקיר לקראת פיתוחו של המשחק Arma 3, החברה מצדה התנערה וטענה שלא כך הדבר.

אתמול דווח בכלי תקשרות שונים כי הם נעצרו בעת שצילמו בסיס צבאי באי למנוס, כדי שיוכלו לשלב מראות ממנו במשחק שהם מפתחים. החברה, בוהמיה אינטראקטיב, אישרה אמנם את דבר המעצר, אך הדגישה כי מאז ומתמיד יצרה משחקים שמבוססים אך ורק על מידע פומבי. "מעולם לא הורינו לאיש להפר את החוק".

החברה הוסיפה כי היא עושה את כל המאמצים כדי לתמוך באנשיה העצורים ובמשפחותיהם. "אנחנו מקווים באמת ובתמים כי זו אי הבנה מצערת של התשוקה שלהם כמעצבים ויוצרים של עולמות וירטואלים".

המשחק ארמה 3 הוא עוד בשורה ארוכה של משחקי סימולציית לחימה של בוהמיה אינטראקטיב, שהחלה עוד בפיתוח Operation Flashpoint הראשון. המשחק החדש מתרחש באיי יוון בשנות ה-30 של המאה הנוכחית ועוסק במלחמה בין כוחות נאט"ו לקואליציה של צבאות מזרחיים ובראשם איראן.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ