הארץ

חברת פיתוח המשחקים זינגה, האחראית ללהיטי פייסבוק מהשנים האחרונות כמו "פארם וויל" ו"טקסס הולדם פוקר", הודיעה שתסגור 11 משחקי רשת שהיא מפעילה, בהם "פטוויל", "מאפיה וורז 2" ו"פישוויל", כחלק מתוכנית הקיצוצים שהיא מתכננת לשנת 2013.

בנוסף לסגירת 11 המשחקים, ענקית המשחקים הודיעה גם שתסגור חלק ממשרדיה ושתפטר כ-100 עובדים, בניסיון להתאושש מהשנה הנוראית שעברה עליה, במהלכה צנחה המנייה שלה מ-10$ ל-2.33$. כך פרסם טק-קרנצ'. החברה הודיעה שתנצל את המשאבים שיתפנו מסגירת המשחקים לשיפור המשחקים האחרים שלה, כמו הלהיטים "פארמוויל" ו"סיטיוויל" וכן לפיתוח משחקים חדשים.

גולשים רבים, שחלקם השקיעו מאות או אלפי שעות משחק ואף השקיעו כסף כדי להתקדם במשחקים שיבוטלו, יוכלו לקבל כפיצוי כסף וירטואלי, בו יוכלו להשתמש במשחקים האחרים של החברה. אולם לא מעט משתמשים, בעיקר כאלה שמתקשים לקבל את אובדן חיית המחמד הווירטואלית האהובה עליהם, הודיעו שלא ישחקו יותר במשחקים של זינגה.

בכירי החברה הגיעו למסקנה כשכדי לחזור להיות רווחים עליהם לצמצם עליות ולסגור את המשחקים שלא מניבים מספיק רווחים. נכון ל-2012 זינגה אמנם מתגאה בכ-300 מיליון בני אדם שמשחקים במוצריה, אולם הימים הטובים של 2008-2010, בהם לא היו לה הרבה מתחרות והיא שלטה ביד רמה בשוק משחקי הרשתות החברתיות, הרחק מאחוריה. לדברי בכירים בחברה, אם זינגה לא תצליח ב-2013 לקצץ את עלויותיה בצורה משמעותית, היא עלולה לקרוס סופית.

פארם וויל של זינגהצילום: בלומברג


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ