הפיתרון להתמכרות למשחקים: מתנקשים וירטואליים

אב בסין החליט למרר את חייו של בנו ברשת כדי שיקום כבר מהמחשב וילך לחפש עבודה. זה לא ממש הצליח

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הורים רבים נאבקים בהתמכרות של ילדיהם למשחקים בדרכים שונות ומשונות, מעונשים וחרמות ועד מחנות גמילה. על פי דיווח בסין, אב שמאס בהתמכרות של בנו מצא דרך יצירתית לנתק אותו מהמשחקים - הוא שכר מתנקשים.

על פי הדיווח ב-Peoples Daily שהובא ב-Kotaku, האיש, שזוהה רק בשם משפחתו - פנג, היה מתוסכל בשל סירובו של הבן, בן ה-23, לצאת לחפש עבודה. הפיתרון שלו היה כאמור מציאת מתנקשים, אבל לא כאלה שיחסלו את הבן שלו. אלא כאלה שימררו את חייו הווירטואליים במשחקים השונים ויהפכו אותם בלתי נסבלים. האב קיווה שכך הבן ישתעמם מהמשחקים ויעזוב אותם כדי שסוף סוף יעשה משהו עם החיים שלו.

ואולם, התוכנית היצירתית לא כל כך הצליחה. הבן סירב לעזוב את המשחקים, אבל לפי הדיווח הוא לפחות התמודד עם אביו. "אני יכול לשחק או לא לשחק, זה לא משנה לי. אני לא מחפש כל עבודה. אני רוצה לקחת את הזמן ולמצוא כזאת שתתאים לי", אמר לו. התשובה הרגיעה מעט את האב, אם כי לא צויין אם הוא הפסיק את המצוד של המתנקשים.

החשש מפני התמכרות למשחקים ולאינטרנט בסין הוליד כבר כמה וכמה יוזמות, החל מתוכנה שנועדה להגביל את מספר הנקודות שניתן לצבור אחרי כמה שעות משחק, וכלה במחנות גמילה, שרבים מהם מתנהלים בסגנון צבאי. ב-2009 דווח אף כי נער מת ממכות שספג במחנה גמילה כזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ