אטארי - הסוף?

החברה בת ה-40 שהביאה לשוק משחקים מיתולגיים כמו פונג ו-Breakout הגישה בקשה לפשיטת רגל בארה"ב בתקווה שתצליח לשרוד

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

חברת המשחקים אטארי הגישה בקשה לפשיטת רגל בארה"ב בניסיון להתנתק מחברת האם הצרפתית, שמגישה בקשה דומה בארצה. בהודעתה מסרה אטארי כי הצעד הכרחי להבטחת ההשקעות הדרושות לה כדי לצמוח בתחום המובייל והמשחקים להורדה.

אטארי שחגגה את שנתה ה-40 בשנה שעברה היתה חלוצה בתחום משחקי הווידיאו בשנות ה-70 וה-80 עם משחקים כמו פונג, Breakout ו-Centipede, אבל היא החליפה בעלים כמה פעמים בצל בעיות פיננסיות.

החברה הצרפתית Infogrames Entertainment רכשה לראשונה חלק מהחברה ב-2000. היא רכשה את שאר החברה ב-2008 ושינתה את שמה ל-Atari S.A. החברה האמריקאית  עברה להתמקד במשחקים דיגיטליים וברישוי, כולל משחקים לתחום המובייל, והפכה למנוע צמיחה לבעלים.

אולם החטיבה האמריקאית הגיעה להישגים טובים בהרבה משאר החברה. בשנת הכספים 2012 ההכנסות מהדיגיטל והרישוי צמחו בצורה משמעותית ותרמו 70% מההכנסות, בעוד שהמכירות בחנויות צנחו.

אטארי 2600, אחת מקונסולות המשחקים המצליחות של סוף שנות ה-70 ותחילת שנות ה-80צילום: ויקיפדיה

בדצמבר Atari S.A אמרה כי הסכם האשראי שאליו נכנסה עם המשקיעה BlueBay, בעלת המניות העיקרית והמלווה היחידה שלה, יפקע בסוף השנה, והחברה מחפשת דרכים נוספות לגייס כספים. היא הוסיפה כי היא מצפה לדו"ח שיצביע על הפסדים משמעותיים בשנת הכספים 2012.

מנכ"ל החברה ג'ים וילסון אמר כי הצעדים הם ה"ההחלטה הטובה ביותר להגנה על החברה ובעלי המניות שלה" הליך המכירה הפומבית במסגרת פשיטת הרגל "ימקסם את ההכנסות" שילכו לבעלי המניות הוא הוסיף.

הנושים של החברה כוללים את חברת רואי החשבון Deloitte & Touche ורשתות וולמארט ו-Kmart, למרות שלאף אחת מהן היא לא חייבת יותר מ-250 אלף דולר.

במסמכים שהגישה לבית המשפט היא מסרה כי יש לה נכסים בשווי של בין מיליון ל-10 מיליון דולר וחובות בגובה 10 מיליון ל-50 מיליון. החברה מסרה כי היא מצפה למכור את נכסיה או לאשר תוכנית בנייה מחדש בתוך שלושה עד שישה חודשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ