מלחמת הקונסולות |

סוני הנחיתה מכה על מיקרוסופט

שעות לאחר שמיקרוסופט הכריזה שה-Xbox One תעלה כ-499 דולר בארה"ב, יצאה החברה היפנית בהכרזה כי הפלייסטיישן 4 תעלה מאה דולר פחות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

סוני  הצליחה להנחית מכה קשה על העמיתה האמריקאית מיקרוסופט באירועי הפתיחה של תערוכת המשחקים E3. הקונסולה החדשה של סוני, הפלייסטיישן 4, תעלה 400 דולר - מאה דולר פחות מה- Xbox One של מיקרוסופט. מצד שני מיקרוסופט הכריזה על קונסולת אקסבוקס 360 בעיצוב מחודש שתעלה רק 200 דולר.

בנוסף, בהצגה שלה הלילה מיקרוסופט שמה דגש על היכולות שמביא איתו מחשוב הענן לשיפור יכולות המחשוב של משחקים משחקים. "יש לנו יכולת לשים דברים בענן, כך שדברים שהיית צריך חשב אצלך - או שפעם היית צריך לחשב אצלך - עוברים למעבדים בענן, שבעצם עושים עבודה ברקע בעבור המשחק שלך", אמר פיל ספנסר, סגן נשיא באולפני מיקרוסופט .

אבל מה שהוא לא דיבר עליו הן כל המגבלות שמיקרוסופט מכניסה ביחד עם הקונסולה החדשה. בין היתר, הקונסולה תדרוש חיבור לאינטרנט פעם ב-24 שעות כדי שהוא יעבוד. אם נתחבר לחשבון Live דרך קונסולה שאינה שלנו החברה תטיל מגבלות על חלק מהתוכן, ותדרוש חיבור פעם בשעה. בנוסף, מיקרוסופט מאפשרת לחברות לגבות כסף נוסף על משחקים משומשים - כלומר העברה של משחק שרכשת בכסף מלא לחבר עלולה לעלות להם עוד כסף.

הסוני פלייסטיישן 4 זכתה בהרבה נקודות אצל השחקנים כשסוני הודיעה שאף אחת מהמגבלות הללו לא יוטלו על שחקניה. "משחקים מבוססי דיסקים של פלייסטיישן 4 לא יחייבו חיבור לשחק או לכל סוג אימות", אמר ג'ק טרטון, נשיא ומנכ"ל Sony Computer Entertainment America. 

סוני גם חשופה לראשונה את העיצוב של הפלייסטיישן 4, שהתגלתה כקופסה שחורה שמזכירה להפליא את הפלייסטיישן 2 הישנה או את האקסבוקס One - בעיקר אם מתעלמים מהקווים האלכסוניים בחזית הקונסולה. סוני ומיקרוסופט הודיעו שתיהן על שירות שיאפשר למשתמשים המנויים על שירותי הפרימיום לקבל משחקים בחינם מדי חודש. את העוקץ שלה הסתירה סוני במשחקים מקוונים - מעתה יהיה צורך ברישום לשירות פלייסטיישן פלוס בתשלום כדי לשחק ברשת.

מייקרוסופט שמה דגש על תוכן ייחודי שיגיע לקונסולה כמו המשחק Rysen שסרטן ממנו הוצג באירוע ובו השחקן נכנס לסנדלי העור של מפקד בצבא רומא. בנוסף מיקרוסופט הציגה הצצה ל-Halo הראשון לקונסולה החדשה, לצד הדגמות מבאטלפילד 4, The Witcher 3, Project Spark ו-Call of Duty: Ghosts. 

Rysen

The Withcer 3

Call of Duty: Ghosts

Battlefield 4

סוני מצידה הציגה את The Order 1886, משחק חדש של אולפני סנטה מוניקה ו-Ready at dawn האחראים לסדרת God of War המצליחה של החברה. הפעם המשחק ייקח אתכם להיסטוריה חלופית בבריטניה הוויקטוריאנית, עמוסה באווירת סטימפאנק ומפלצות. סוצי הציגה גם סרטונים מ-InFamous: Second Son ו-Killzone: Shadow Fall. חברת באנג'י הידועה בסדרת Halo לאקס בוקס, הציגה סרטון מתוך המשחק המצופה Destiny.

The Order 1886

Destiny

Killzone Shadowfall

inFAMOUS Second Son

תגובות