מיקרוסופט: אין לכם חיבור לרשת - תשכחו מ-Xbox One

בכיר בחברה עורר עליו זעם של גיימרים כשאמר שמי שלא מחובר יצטרך להסתפק בדגם הישן - האקסבוקס 360. ובינתיים, החברה הצליחה לעורר כעס על בדיחת אונס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מיקרוסופט ממשיכה לעורר עליה את זעם הגיימרים בגלל המגבלות של קונסולת המשחקים האקסבוקס One החדשה. הפעם מדובר בהתבטאות חדשה של דון מאטריק, נשיא חטיבת הבידור האינטראקטיווי של החברה, שהתייחס לכך שהקונסולה חייבת חיבור לאינטרנט מדי יום. הקונסולה החדשה צפויה לעלות 499 דולר - מאה יותר מהמתחרה, סוני פלייסטיישן 4.

מאטריק דיבר עם ג'ף קיילי מ-Game Trailers ששאל אותו מה יכולים לעשות אנשים שאין להם חיבור יציב לאינטרנט. הוא אמר לו כי "למרבה המזל יש לנו מוצר לאנשים שלא מצליחים להשיג שום צורה של חיבוריות. הוא נקרא אקסבוקס 360".

מאז חשיפת הקונסולה החדשה, מיקרוסופט עוררה לא מעט כעס, בין היתר בשל הצורך בחיבור יומי לרשת - גם לשחקנים שאינם משחקים במשחקים מקוונים. שחקנים שמשחקים בקונסולה של חבר עם שם המשתמש שלהם יצטרכו חיבור מדי שעה.

בסרטון: הראיון עם דון מאטריק

בנוסף, גיימרים רבים חששו כי מיקרוסופט מתכננת לגבות תשלום על משחקים משומשים - כלומר כדי להעביר משחק לחבר הוא יצטרך לשלם תשלום נוסף.

החברה הבהירה כי משחקים שרכשתם כדיסק ניתן להעביר לחבר - רק פעם אחת ורק אם הוא היה ברשימת החברים באקסבוקס לפחות 30 יום. בנוסף, מיקרוסופט הסבירה כי ניתן יהיה להחליף משחקים בחנויות, או לקבל תמורתם החזר.

כל זה מצטרף לזעם על מה שנתפס כבדיחת אונס באירוע של החברה ב-E3, בעת הצגה של המשחק Killer Instinct, שבו מפיק של המשחק שיחק מול אשה, שנראה היה שלא הכירה את המשחק ולא הצליחה להתמודד מולו.

"אני אפילו לא מצליחה לחסום כראוי, ואתה מהיר מדי", היא אמרה. "הנה זה בא. פשוט תתני לזה לקרות, זה ייגמר בקרוב", הוא השיב לה. רבים זעמו על מה שנתפס כבדיחה שוביניסטית שתוכננה מראש, אם כי מיקרוסופט הבהירה שהשיחה עצמה לא נכתבה מראש.

מנגד, כשאניטה סרקסיאן, הידועה בסדרת הסרטונים Tropes VS Woman העוסקת באפליה של נשים בעולם המשחקים, ציינה בטוויטר, בחשבון שלא היתה ולו דמות נשית ראשית אחת במשחקים שהוצגו באירוע, היא עוררה דיון טעון ובו בין היתר מבול של תגובות כמו "למי אכפת" ו"סתמי ת'פה", שאותן אספה בבלוג שלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ