הסאטירה עברה מעל הראש של ארגון הימין האמריקאי

כרזה גזענית מהמשחק ביושוק אינפיניט שמותח ביקורת על שנאת הזרים בימין האמריקאי, אומצה על ידי National Liberty Foundation

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

ארגון ימין אמריקאי העלה שלשום כרזה גזענית לדף הפייסבוק שלו, שנלקחה ממשחק שמותח ביקורת על גזענות ועל תנועות ימין כמוהו. הארגון, National Liberty Foundation מפלורידה הקשור לתנועת מסיבת התה, העלה כרזה מתוך ביושוק Infinite של חברת Irrational Games, ובו נראה ג'ורג' וושינגטון האוחז בפעמון החירות בעוד דמויות נלעגות של סינים, יהודים, אירים, אינדיאנים ושחורים מקיפות אותו. הכיתוב על התמונה הוא "זו חובתנו הקדושה להתגונן בפני עדרי הזרים".

סדרת המשחקים ביושוק תמיד אהבה לשלב ביקורת פוליטית בין אם היא על קפיטליזם, סוציאליזם או גזענות. בפרק האחרון בסדרה שיצא השנה, ביושוק Infinite, המתנהל בעיר המרחפת קולומביה, ההפרדה הגזעית שולטת ואיתה גם השנאה לכל מי שאינו לבן. חלק גדול מהמשחק מדגיש את הקו הזה, החל בשירותים נפרדים ל"צבעוניים" וללבנים וכלה במוזיאונים שחוגגים את הניצחונות על האינדיאנים ועל הסכנה הצהובה. ג'ורג' וושינגטון ושאר המייסדים מועלים על נס בקרב קבוצת המייסדים השולטת בעיר, בעוד שאברהם לינקולן שנוא עד כדי כך שאפשר למצוא פולחן לרוצחו, ג'ון וילקס בות.

כוכב המשחק, בוקר דוויט, הוא חייל ואיש סוכנות הבילוש פינקרטון לשעבר שהשתתף לפחות בחלק ממעשי הטבח ובדיכוי עובדים. סוכנות פינקרטון ידועה בין היתר בתפקיד שמילאה בשבירת שביתות עובדים במאה ה-19, ובעיקר באירועים הקשים בעיר הומסטד ב-1892.

צילום מסך: מפייסבוק

כמה מהגולשים מיהרו להצביע על האירוניה בכך שהם מעלים תמונה שנועדה ללעוג להם, אבל נכון להיום, התמונה עדיין שם. "אתם יודעים מאיפה זה הגיע? ממשחק הווידיאו ביושוק אינפיניט", כתב גולש בשם פול גייטנר. "יש לכם איזשהו מושג מה הנקודה שהם מנסים להעביר? וואו איזה כשלון". "סחטיין על הגניבה ממשחק וידיאו סאטירי, דושבאגים בורים", כתב משתמש אחר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ