הסכנה החדשה לשחקני "פוקימון גו": עברייני מין

חקירה של שני סנטורים מניו יורק גילתה כי אחוז ניכר מהאתרים במשחק נמצאים במרחק של חצי רחוב מבתיהם של עבריינים מוכרים

ג'סי מק'נילי, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחקנית "פוקימון גו" בניו יורק
ג'סי מק'נילי, ניו יורק טיימס

מאז צאתה החודש, שלחה האפליקציה "פוקימון גו" מיליוני שחקנים לחיפוש אחר יצורים דימיוניים בפארקים וברחובות, לפעמים גם בתעלות ועל גבי עצים. לפי שני מחוקקים ממדינת ניו יורק, למשחק יש פוטנציאל להוביל ילדים למקומות מסוכנים יותר: בתיהם של עברייני מין.

בחקירה לא רשמית של הסנטורים ג'פרי קליין ודיאן סאבינו, נבדקו כתובות של 100 עברייני מין רשומים ברחבי ניו יורק, שהושוו למקומות שבהם שחקני פוקימון גו יכולים לאסוף חפצים וירטואליים או להשתמש ביכולות אחרות של המשחק. ב–59 מן המקרים נמצאו האתרים במרחק של חצי רחוב מבתיהם של עבריינים מוכרים. חברי הצוות של הסנטורים, ששיחקו במשחק במשך שבועיים, מצאו גם 57 פוקימונים סמוך לבתיהם של עברייני מין — כך לפי הדו"ח שפרסמו ביום שישי. קרבה דומה דווחה גם במדינות נוספות בארצות הברית.

הגילויים הובילו את הסנטורים להציע שני חוקים: הראשון יאסור על מורשעים ברמת סיכון בינונית או גבוהה לשחק במשחקי מציאות רבודה כמו פוקימון גו, והשני ידרוש מיוצרי משחקים להצליב את המפות הווירטואליות שלהם עם רשימות של כתובות של עברייני מין ולהסיר כל מטרה במשחק שנמצאת במרחק 30 מטרים מבית שכזה.

"כשאנחנו פותחים את הדלת לטכנולוגיה, במקרים רבים היא טובה מאוד, אבל אנחנו תמיד צריכים להיות מודאגים מהחסרונות הפוטנציאליים", אמר קליין במסיבת עיתונאים במנהטן, "לדעתי, יש כאן חסרון פוטנציאלי מסוכן ביותר". קליין ציין כי בעוד שהחוק במדינת ניו יורק מגביל את הגישה של עברייני מין לרשתות חברתיות, הוא סבור כי יש צורך בחקיקה למקרה שמשחקים נוספים מסוגו של פוקימון גו יהיו זמינים באינטרנט.

כמה פעילי זכויות אדם הטילו ספק בנחיצות החקיקה החדשה. "בלי הוכחה לפעילות פלילית או מינית של עברייני מין באמצעות פוקימון גו, מדובר בהפרזה", אמר נורמן סיגל, עורך דין שעוסק בזכויות אזרח. סיגל הוסיף כי החקיקה המתוכננת מעלה שאלות חוקתיות על חופש ההתאגדות.

חברת "ניאנטיק", שמפתחת את פוקימון גו, לא מסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ