נטפליקס מביאה את הוויטצ'ר לטלוויזיה

בנטפליקס מקווים להציב תחרות משמעותית למשחקי הכס עם עולם פנטזיה בוגר ואפל, דמויות מורכבות והשפעות מהמיתולוגיה המזרח אירופית

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

סדרת משחקי הכס הוציאה בשש השנים האחרונות את עולמו של ג'ורג' ר. ר. מרטין ממדפי הפנטזיה בחנויות הספרים ללב המיינסטרים, ופתחה את הדלת לעולמות רבים אחרים. לא מזמן התברר שסדרת רשומות קוטל המלך של פטריק רותפס נמצאת בדרכה לטלוויזיה, ובשבוע התברר שגם סדרת הוויטצ'ר (Wiedmin) של אנדריי ספקובסקי בדרך לטלוויזיה באדיבות נטפליקס.

גראלט, הוויטצ'ר, הוא צייד מפלצות שמשלב יכולות קסם עם מיומנויות לחימה מרשימות ומראה קשוח. חלק מהספרים המאוחרים יותר מתמקדים גם בסירי, בתו של גראלט. ספקובסקי ידוע בכינוי "טולקין הפולני", אך הסדרה מציגה עולם פנטזיה בוגר, שרווי בפוליטיקה,  ודמויות מורכבות. כל אלה גורמים לה להיראות קרובה יותר למשחקי הכס, מאשר לעולם הארץ התיכונה של טולקין.

הספרים של ספקובסקי היו מוכרים לקוראים במזרח אירופה זה שנים רבות זו ולמעשה נטפליקס אינה הראשונה לעבד את הסדרה. בתחילת שנות האלפיים הופקה גרסה של הספרים לטלוויזיה הפולנית.

בעשור האחרון הוא זכה לעדנה גם בקרב קהלים שלא הכירו אותו בעבר בזכות סדרת המשחקים המרשימה, שהוציאה חברת CD Projekt Red הפולנית. הוויטצ'ר 3 נחשב בעיני רבים למשחק הטוב ביותר שיצא ב-2015, וגם קודמיו זכו לביקורות אוהדות.

ספקובסקי סיפר בראיון לאתר Eurogamer השנה שהוא אף פעם לא היה מחובר במיוחד לעולם משחקי הווידיאו. וזה עלה לו ביוקר. "הייתי טיפש מספיק למכור להם את הזכויות לכל החבילה. הם הציעו לי אחוז ברווחים. אמרתי: 'לא. לא יהיו שום רווחים - תנו לי את כל הכסף עכשיו! זה היה מטומטם. הייתי טיפש מספיק כדי להשאיר את הכל בידיים שלהם כי לא האמנתי בהצלחה שלהם. אבל מי יכול היה לחזות את ההצלחה שלהם? אני לא יכולתי".

עם זאת, גם מאחורי הקלעים של הפיתוח התחוללו לא מעט דרמות, שדווקא גורמות להערכה של ספקובסקי להישמע הרבה יותר הגיוניות. מרצ'ין איוונסקי, מנכ"ל חברת CDProjekt, ביקר ב-2014 בכנס תעשיית המשחקים הישראלית (Gameis) וסיפר ל"הארץ" כי החברה היתה קרובה מאוד לקריסה בתקופת הפיתוח של המשחק השני. וגם הפיתוח של הראשון לא היה עניין פשוט במיוחד.

בהודעת נטפליקס בשבוע שעבר הדגישו כי הסדרה החדשה תתבסס על הספרים שעוקבים אחרי מעלליו של גראלט ולא על המשחקים. בהודעה צויין גם כי ספקובסקי ישמש כיועץ בפיתוח התסריט.

תגובות