המרוץ לארנונה |

הופכים את תלאות הביורוקרטיה למשחק

משחק קווסט ישראלי חדש מספק טוויסט הומוריסטי על סבלו של סטודנט שבסך הכל מנסה לקבל הנחה בארנונה מעיריית ירושלים

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

ליגאל שטוקלמן היו כמה ימים קשים. סיון החברה זרקה אותו, המבחן בחדו"א 2 נגמר באסון, וצחי, השותף לדירה, ניצח אותו 0-7 בטקן. אז הוא החליט לעשות מעשה, וכיאות לסטודנט ישראלי טוב, הוא קם ונסע לחודשיים להודו כדי לנקות את הראש ולחזור כדי לסיים את התואר כמו שצריך. ואולם, כשהוא חזר הוא גילה שהשותף העצלן שלו לא עזב את הפלייסטיישן מאז יציאתו לטיול, וחוב הארנונה הצטבר לסך של 8,000 שקלים. המצב הקשה של יגאל הוא נקודת הפתיחה של המירוץ לארנונה, משחק קווסט ישראלי חדש וחינמי, פרי עבודתם של שני בוגרי בצלאל, אלון סימון ואורן רובין.

באותו היום, יגאל הגיע לעירייה וגילה שהוא זכאי להנחת סטודנט, אבל רק אם הוא יצליח להשיג את האישורים הדרושים בו ביום. אך הפתרון, שנראה בתחילה פשוט, מתגלה בהמשך כמשימה כמעט בלתי אפשרית.

רובין סיפר שהמשחק "המירוץ לארנונה", החל את דרכו כפרויקט הגמר שלהם, אך למעשה רק עכשיו, שנתיים וחצי לאחר שסיימו את הלימודים, הצליחו הבוגרים להשלים את המשחק. "רצינו לעשות משהו מאוד מקומי, משהו מתוך ההוויה הישראלית, על חוויות שכולם חווים", סיפר רובין. "ניסינו להכניס כל מיני דמויות של אנשים שפגשנו בחיים". הדמויות כוללת בין היתר בעל בית עצבני, אוהד מושבע של בית"ר ירושלים עם "גמלה טורפת" (כפי שהוא מכנה אותה) כחיית מחמד, חרדי עם מצית שממהר להדליק את הפח שברשותו בתגובה לכל גילוי של פריצות, וחבורת סטודנטים מהפכנים שחוסמים את הכניסה לאוניברסיטה.

גיבור המשחק צריך לצלוח את המכשולים שמציבים כל הדמויות הצבעוניות האלה על מנת להשיג את האישורים הנדרשים. נוסף לכך, הוא חייב כמובן להשלים משימות שנלקחו מחיי היום יום, המוכרות לכל מי ששכר דירה בחייו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות היישר לפייסבוק

"בגדול זה סוג של חלום", סיפר רובין, "בתור ילד שיחקנו בקווסטים קלאסיים. עשינו את המשחק במעין ניחוח של משחקים מהעבר". ואכן, תור הזהב של משחקי הקווסטים - המבוססים על ממשק "הצבע והקלק" - היה אי שם בשנות השמונים ובתחילת שנות התשעים של המאה הקודמת. מאז, נדחק הז'אנר לטובת משחקי פעולה, יריות, אסטרטגיה ולאחרונה גם משחקי פייסבוק ואייפון כמו "אנגרי בירדז" או "פארמוויל".

אך הצלחתם של צמד הישראלים להשלים את המשחק שלהם, היא רק הוכחה אחת לכך שיש עדיין מעריצים לז'אנר. בשנה שעברה החל פרויקט להחייאת הקווסט הקלאסי Leisure Suit Larry, בהשתתפות חברת Adventure Mob הישראלית, חברת Replay, ואל לואו, יוצר המשחק המקורי.

"בימינו נראה שקווסטים הם כמעט סוג של אמנות אבודה. מתקיימים רק בחלומות, בזכרונות שלנו ו... בגרמניה", אמר טים שייפר מדאבל פיין סטודיו, אחד מהיוצרים הבולטים בז'אנר, בסרטון שהעלה לאתר Kickstarter.

האתר נועד לסייע לגייס כסף מהגולשים לטובת פיתוח פרוייקטים. שייפר ביקש לגייס כסף לפרויקט ייחודי - משחק קווסט שכל תהליך הפיתוח שלו ילווה גם בצוות שיצלם עליו סרט דוקומנטרי.

הסטודיו ביקש לגייס 400 אלף דולר בתוך 33 ימים. את המטרה הזו הם השלימו בתוך שמונה שעות. בתוך 24 שעות הם גייסו מיליון דולר. אמש, כמה ימים לאחר פתיחת העמוד, הסכום כבר הגיע ליותר מ-1.6 מיליון דולר.

Read this article in English: A new Israeli video game turns bureacratic hurdles into a quest

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ