רוצח ההמונים ברייוויק דורש משחקים למבוגרים

ברייוויק, שאחראי לטבח של 77 בני אדם, מתלונן שחייו הם גיהנום ודורש לשדרג את המחשב שלו ולהחליף את הקונסולה שלו בפלייסטיישן 3

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ"

אנדרס ברייוויק, רוצח ההמונים הנורווגי, מאיים בשביתת רעב אם לא יקבל משחקי וידיאו מתקדמים יותר, כך דווח בסוכנות הידיעות הצרפתית. במכתב ששלח תיאר ברייוויק את בית הכלא בו הוא נמצא כגיהנום ודרש לשפר את תנאיו. בין היתר דרש החלפה של המחשב שלו, אותו הגדיר מכונת כתיבה חסרת תועלת, בנוסף לשדרוג של קונסולת הפלייסטיישן 2 שבה הוא משחק לפלייסטיישן 3. על פי הדיווח, ברייוויק גם דרש לקבל משחקים שיותר מתאימים למבוגרים.

ברייוויק שבעבר טען כי סבלו גדול כמו של נרצחיו, כתב "שמתם אותי בגיהנום ואני לא אצליח לשרוד זאת עוד הרבה זמן. אתם הורגים אותי. אם אני אמות, כל אנשי הימין הקיצוני באירופה ידעו בדיוק מי עינה אותי למוות", כתב והוסיף כי לא תהיה לכך השפעה על חלק מהאוכלוסייה לטווח הקצר, אך הדבר יביא גם לשלטון פשיסטי במדינה תוך 13 עד 40 שנה.

ביולי 2011 בא ברייוויק לאי אוטויה, ליד אוסלו, שם התקיים אירוע של צעירי מפלגת השלטון בנורבגיה. הוא שוטט באי וטבח 69 נערים ונערות. רק אחרי שעה ארוכה הגיעו למקום כוחות משטרה ועצרו אותו. לפני מסע הירי באוטויה הכניס ברייוויק מכונית תופת סמוך למתחם משרדי הממשלה באוסלו. בפיצוץ המכונית נהרגו שמונה בני אדם. באוגוסט 2012 נגזרו על ברייוויק 21 שנות מאסר בלבד – העונש המקסימלי על רצח לפי החוק בנורווגיה.

אנדרס ברינג בריוויק, בעת משפטו

בריוויק סיפר במשפטו כי חבריו ומשפחתו ניתקו כל קשר איתו. הוא לא הביע חרטה על מעשיו והדגיש כי היה מבצע אותם שוב כדי להגן על בני עמו. הוא הודה בכל האישומים ואמר כי ביצע את המעשיו משום שהנרצחים בגדו בנורווגיה ותמכו בהגירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ