איתן לשם

ביולי 2019, מעט לפני שהעולם כפי שהכרנו אותו הפך לגרסה מביכה של זומבילנד, אותו עולם הוכה בתדהמה גיימרית - קייל "בוגהה" גירסדורף, בן 16 בלבד, ניצח באליפות Fortnite הגדולה שנערכה בארצות הברית וזכה בשלושה מיליון דולר. סיפור הסינדרלה של הגיימרים הזה כבש כותרות ברחבי העולם וזרע את הזרע שנבט לכדי חוזה שחקן הפורטנייט המקצועי הצעיר בהיסטוריה. ג'וזף דין, גאון פורטנייט בן שמונה בלבד, הביט בתמונות של "בוגהה" והתחיל לחלום.

שנה וחצי בלבד אחרי הניצחון של "בוגהה", דין בעצמו כבר עשה כותרות כשחתם על חוזה מקצועני מול חממת הגיימרים Team 33. למרות שעל פי חוקי פורטנייט הוא לא יוכל להתחרות בתחרויות נושאות פרסים כספיים עד שיגיע לגיל המופלג 13, הוא כבר קיבל מענק חתימה של 33 אלף דולר בתוספת של 5,000 דולר לרכישת ציוד גיימינג אישי עבורו.

דין לא יידרש לשחק ממשרדי החברה בקליפורניה או להתחייב למספר שעות משחק שבועיות, זאת מאחר שבקבוצה שהחתימה אותו "מבינים כי ייתכן והוא יעדיף להקדיש זמן רב יותר ללימודיו". ב- Team 33 מודעים לביקורות המושמעות נגד החתמת ילד בגיל כה צעיר על חוזה מקצועני, ומתחייבים לא לחזור על הטעויות של קבוצות אחרות, בין היתר של חברת FaZe Clan שהתירה ל-H1ghsky1 בן ה-11 לשדר את המשחק שלו בשידור חי בטוויץ', בניגוד להנחיות – מה שהוביל להשעיה מתחרויות מקצועניות.

אמו של ג'וזף התראיינה לאחרונה ל-BBC וסיפרה כי לראייתה אין פסול במשחק בגיל צעיר כזה וכל שכן בחתימה על חוזה מקצועני בגיל מוקדם. "כל הכסף ממענק החתימה נסגר בתכנית חסכון עבור ג'וזף", היא סיפרה. "אני רואה הורים רבים שמונעים מהילדים שלהם לשחק ואז הם הופכים למורדים ומשחקים בסתר. אני לא חושבת שיש במשחק הזה, למרות תכנים מעט בעייתיים, השפעה רעה עליו. הוא ילד טוב, מבית טוב והוא יודע להציב גבול בין המשחק לחיים האמיתיים", הוסיפה. ג'וזף עצמו סיפר כי בעברו ניגן בפסנתר והניסיון על הקלידים עזר לו מאוד במעבר למקשי המקלדת והעכבר.

למרות ההבטחות של Team 33 לגבי אופיו של החוזה, כולל נקודות יציאה לבחירת השחקן הצעיר, הענף נעמד על רגליו האחוריות בעת חתימת ההסכם. "אנחנו בסך הכל נותנים לו במה להתכונן ולהכין את עצמו כך שבגיל 13, כשיוכל להתחרות בצורה חופשית, הוא יתחיל מנקודה מקצועית הרבה יותר", כך סיפר טיילר גאלגר, המנכ"ל והמייסד של קבוצת הגיימרים שהחתימה את דין. במובנים רבים תעשיית ה- esports מיישרת קו עם ענפי הספורט הממוסדים האחרים. כמו שקבוצות כדורגל רוכשות שחקנים צעירים מאוד, לעיתים עוד כילדים, כך קבוצות הספורט האלקטרוני שהולך ותופח כעת מבטיחות את עתידן.

על פי כל המספרים, ענף הספורט האלקטרוני אכן נמצא בנסיקה שמקרבת אותו לרווחיות של ענפי ספורט אחרים. על פי האתר esportsearnings, העוקב אחר הצד הכספי של תחרויות הגיימינג המקצועיות, הענף חילק בסך הכל פרסים כספיים בשווי של 931 מיליון דולר. רק שניים מבין שחקני הפורטנייט הרווחיים ביותר בעולם הם מעל גיל 18, לכן אין צורך להתפלא מהעובדה שדין אותר על ידי סקאוטרים של עולם הגיימינג כבר בהיותו בן 4. "אתה חייב להחתים אותו אחרת מישהו אחר יעשה את זה", סיפר גאלגר בעת החתמת הגיימר המקצועני הצעיר ביותר בהיסטוריה.

Team 33 מתכננת לשדר משחקים של דין הצעיר בשידור ישיר ביוטיוב וליצור עבורו מערך מרצ'נדייז למכירה. "כך שאנחנו בהחלט מאמינים שדין יכול לייצר עבורנו הכנסה של כ-33 אלף דולר בשנים הקרובות", סיפר גאלגר. אגב, על פי ספר השיאים של גינס, הגיימר המקצועני הצעיר ביותר בהיסטוריה הוא ויקטור דה לאון השלישי, הידוע יותר בכינויו Lil Poison שחתם על חוזה מקצועני בהיותו בן 7 כבר ב-2005. הונו מוערך היום בכשלושה מיליון דולר. עבור הילד ג'וזף ריד זהו רק סכום ההתחלה לקריירה העתידית שלו.

כתבות מומלצות

BW אמזון רחפנים 256

החבילה מתעכבת: למה הרחפנים של אמזון עוד לא סיפקו את הסחורה

קראק פאי הקלאסי של גוז' ודניאל

משחקים עם קראק פאי: ארבעה מתכונים לעוגה הממכרת

פרויקט הרצל 138

סוף סוף יש סיבה לעצור ולהביט בבית הבאר ברחוב הרצל

הדרך הקלה והטובה ביותר להימנע מקרני השמש היא להפחית את החשיפה הישירה

מה ההבדל בין כתמי שמש לנמשים ומה גורם להם?

אבישי בן-חיים

ל"ישראל השנייה" מגיע דיון רציני יותר, ובעיקר כזה שמבוסס על אמת

תגובות

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"